window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

2. kolo Fortuna ligy

Súhrn 2. kola Fortuna ligy.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Výsledky 2. kola:
* FO ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava 1 : 2 (30´ Podio - 30´ a 90´ Sládek)
* FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica 2 : 2 (80´ Dolný, 87´ Rejdovian - 13´ Kosorin, 54´ Hlohovský)
* FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1 : 1 (43´ Sabo - 66´ Turčák)
* FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 0 : 0
* MŠK Žilina - MFK Košice 4 : 1 (14´ Jelič, 39´ Paur, 75´ Lupčo, 81´ Škriniar - 29´ O. Diaby)
* Zápas ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín bol presunutý na neurčito vzhľadom na účinkovanie oboch tímov v európskych pohárových súťažiach.

Návštevnosť 2. kola:
FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:1 - 1 048 divákov
FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica 2:2 - 1 410 divákov
MŠK Žilina - MFK Košice 4:1 - 1 617 divákov
FO ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava 1:2 - 1 812 divákov
FC DAC Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 0:0 - 4 811 divákov
Spolu: 10 698 divákov
Priemer na zápas: 2 140 divákov

Gól kola: Jakub PAUR (Žilina)
Pokiaľ na niekom naozaj vidieť odraz letnej prípravy, tak sú to Žilinčania. Tí sa z minulosezónneho prepadáku rýchlo oklepali a cez leto pilne nacvičovali signály pri priamych kopoch. Vďaka tomu dali až štyri z piatich gólov v tomto ročníku zo štandardiek. Ukážková bola najmä trefa Jakuba Paura v zápase s Košicami na 2:1. Lupčo pätičkou posunul loptu, žilinskému stredopoliarovi sa otvoril strelecký koridor vedľa košického múru a trafil to presne!

Moment kola: Prvý domáci gól Podbrezovej
Prvýkrát sa v dedinke Podbrezová odohral fortunaligový zápas. Prvým strelcom domáceho zásahu v najvyššej súťaži bol Pablo Podio. Štýl, akým sa to stalo, ale vojde do histórie. Prvá sekunda 30. minúty priniesla gól Myjavčana Petra Sládka po veľmi zlom zákroku Baláža. Myjavčania sa išli radovať na striedačku, ktorú mali na svojej polovici, čo dvaja hráči využili aj na občerstvenie. Rozhodca Richard Trutz nemal na čo čakať, keďže všetci hráči Spartaka boli na vlastnej polovici, a tak odpískal výkop. Podio to využil, prešprintoval prakticky prázdnu polovicu súpera a preloboval Solničku. Po štyridsiatich sekundách bolo vyrovnané.

Najlepšia jedenástka podľa FutbalovýSvet.sk: Penksa (Dunajská Streda) - Pavlenda (Zlaté Moravce), Janečka (Spartak Trnava), De-vito (Banská Bystrica), Mazáň (Senica) - Turčák (Ružomberok), Charizopulos (Zlaté Moravce), Sabo (Zlaté Moravce), Daniel (Spartak Myjava) - Jelić (Žilina), Sládek (Spartak Myjava)

Zdieľajte:
Autor: Mišo Iks
Zdroj informácií: FutbalovýSvet.sk

Diskusia

Podobné články