Žilina rozstrieľala Košice, v Dunajskej Strede bez gólov

Dnes sa odohrali dva zápasy druhého kola Fortuna ligy. V Žiline boli diváci svedkami piatich gólov, takmer päťtisíc divákov v Dunajskej Strede videlo bezgólovú remízu.

MŠK Žilina - MFK Košice 4:1 (2:1)

Góly: 14. Jelič, 39. Paur, 75. Lupčo, 81. Škriniar - 29. O. Diaby. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Mihalík - Novák, Viazanko, 1617 divákov

Zostavy a striedania:

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič - Pečovský, Paur (85. Káčer) - Čmelík (62. Guba), Lupčo, Mihalík (74. William) - Jelič

Košice: Tofiloski - Kavka, Ostojič, Sekulič - Korijkov, Bukata - Viazanko, Skvašík (82. Huk), Pačinda - Haskič (55. Novák), Redžič (26. O. Diaby)

Domáci otvorili skóre zápasu prakticky z prvej vážnejšej šance, keď sa po Lupčovom rohovom kope v 14. minúte na "päťke" dostal k hlavičke Matej Jelič a brankárovi Tofiloskemu nedal žiadnu šancu. V 27. minúte "šošoni" zahodili azda 120-percentnú gólovku. Mabouka poslal z pravej strany výborný center na vzdialenejšou žrď, Tofiloski loptu nezachytil a úplne voľný Čmelík sám pri žrdi mieril vedľa. Zakrátko bolo vyrovnané, Oumar Diaby bol na ihrisku iba tri minúty a okamžite sa zapísal do streleckej listiny. Pri "malej domov" Žilinčanov výborne prečítal hru, predskočil Mabouku a v sklze pred Krnáčom usmernil pomalú loptu do siete. V 39. minúte však žlto-zelení zahrali krásny signál pri priamom kope. Lupčo pätičkou posunul loptu Jakubovi Paurovi, tomu sa otvoril strelecký koridor vedľa košického múru a trafil presne - 2:1.

Košičania pohrozili na začiatku druhého dejstva v 49. minúte. Pačinda vyslal z ľavého rohu šestnástky krížnu prízemnú strelu, ktorá iba tesne minula Krnáčovu bránu. Potom prevzala taktovku opäť Žilina, Čmelíkov nádherný volej v 53. minúte smeroval priamo do vinkla, ale Tofiloski ho stihol vyraziť. Košičania možno nemali prevahu, ale nebezpečný hrotový útočník Diaby sa tlačil do koncovky po každom protiútoku, žilinská obrana i brankár musela byť na pozore. V 64. minúte sa v obrovskej šanci ocitol domáci Guba, ktorý bol vtedy na ihrisku sotva minútu. Košická obrana po vhadzovaní prepadla, Jelič mal na ľavej strane priestor, poslal loptu pred prázdnu bránu, no Guba v páde prestrelil. V 70. minúte padla lopta na nohu Novákovi, ktorý stal pri pravej žrdi žilinskej brány úplne sám, ale jeho strela z prvej bola katastrofálna. Snáď to myslel ako prihrávku. O päť minút neskôr to teda vyšlo na druhej strane. Striedajúci William sa pretlačil po ľavej strane, odkiaľ poslal nízku loptu do malého vápna, Tofiloski ju nezachytil a Peter Lupčo z bránkovej čiary už nemohol netrafiť - 3:1. O ďalších päť minút domáci pridali aj štvrtý gól, opäť to bol rohový kop, po ktorom lopta spadla až na nohu Milana Škriniara a ten to zblízka napálil nechytateľne pod brvno. Bol to už tretí gól "šošonov" zo štandardky v tomto zápase. MŠK teda zvíťazil 4:1 a predbežne zaujal prvé miesto v tabuľke.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 0:0

Rozhodova: Jaška, ŽK: Straka, Horváth, Majerník, Krišto, Majerník, Antunovič - Schranz, Vlasko, ČK: 81 Majerník (DAC), 4811 divákov

DAC: Penksa - Turňa, Struhár, Majerník, Szabó - Krišto, Straka - Brašeň, Horváth (63. Sabler, 89. Kwin), Ujlaky (69. Antunovič) - Jurčo

Trnava: Rusov - Janečka, Bortel, Tóth, Čonka - Sabo (61. Mikovič), Kuzma (46. Vlasko), Casado, Siva, Špalek (73. Chovanec) - Schranz

Pred zápasom si domáci fanúšikovia krásnou choreografiou uctili 110-ročný klub zo Žitného Ostrova. V úvode začali aktívnejšie domáci, hrozili hlavne zo štandardiek, ale neúspešne. V prvých 15-tich minútach sa hral naozaj dobrý zápas, obe mužstvá hrali útočný futbal, bojovalo sa o každú loptu. Do vyložených šancí sa však nikto nedostal. V strede prvého polčasu hra upadla, bojovalo sa medzi šestnástkami. V 23. minúte Janečka prihral prudko do pokutového územia, kde sa k lopte dostal Casado, jeho strelu však brankár Penksa kryl. Prvý polčas sa skončil bez vážnejšej šance. Začiatok druhého polčasu bol plný šancí. Najprv v 46. minúte Vlasko vystrelil zo stredového kruhu, vonku stojaci Penksa vytlačil loptu na brvno. Následne z dorážky dvakrát nastrelil Penksu Trnavčan Schranz. O 3 minút neskôr sa rútil na brankára Ujlaky, jeho šancu Rusov chytil, dorážajúci Brašeň však prestrelil prázdnu bránu. Rozruch vyvolala vypadnutá elektrina, dôsledkom čoho nesvietili stožiare na jednom konci štadióna. V 81. minúte dostal za faul druhú žltú kapitán domácich Majerník, ktorý videl následne červenú. Následne odpískaný voľný kop zahral Vlasko, ktorý z 20 metrov nastrelil brvno. V 93. minúte mohol padnúť prvý gól zápasu, hosťujúci Vlasko však zahral rukou, za čo videl žltú kartu.