Analýza zápasu Inter - Lazio: Škriniar si za svoj výkon vyslúžil novú prezývku

RÍM - Futbalisti Interu Miláno sa dostali na čelo talianskej Serie A. V nedeľnom šlágri 22. kola vyhrali nad Laziom Rím 3:1 a v tabuľke o bod predstihli mestského rivala AC.
Zdroj: 38691

Dva góly a asistenciu zaznamenal za domácich Romelu Lukaku, slovenský obranca Milan Škriniar odohral v drese Interu Miláno celý zápas.

Analýza zápasu FC Barcelona - Paríž PSG: Messi poodhalil pravdu, Mbappe prepísal históriu

Inter Miláno – Lazio Rím 3:1 (2:0)

Góly: 22. a 45. Lukaku (prvý z 11m), 64. Lautaro Martinez – 61. Escalante

Ex-reprezentant: O svojej korupčnej afére, bitkách na ihrisku aj zarezávaní oviec v Uzbekistane a práci v sklade

Analýza zápasu

Doposiaľ druhý tím tabuľky nastúpil v tradičnom rozostavení:

Inter (3-5-2) : Handanovic - Škriniar, De Vrij, Batons - Hakimi (90. min. D´Ambrosio), Barella, Brozovic, Eriksen (72. min Gagliardini), Perisic (90. min Darmian) - Lukaku (90. mi Pinamonti), Lautaro Martinez (78. min Sanchez)

Tréner : Conte

V dobrej forme hrajúce Lazio nastúpilo taktiež v rozostavení (3-5-2)

Lazio (3-5-2) : Reina - Patric, Hoedt (46. min), Acerbi - Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva (46 min. Escalante), Luis Alberto (78. min Pereira), Marusic - Correa (70.min Caicedo), Immobile (70. min Muriqi)

Tréner: S. Inzaghi

Šláger 22. kola sa začal hrať vo veľkom tempe. Obidva tímy nastúpili proti svojmu súperovi bez akéhokoľvek rešpektu.

Analýza zápasu AC Milan - Crotone: Hra mačky s myšou vyšla na jednotku

Na jeden dotyk

V 20. minúte zápasu predviedli hráči Interu Miláno oku lahodiacu akciu na jeden dotyk. Najskôr Brozovic v uličke našiel Eriksena, ten peknou prihrávkou našiel Lukakuho, ktorý krásne naservíroval do behu Lautarovi Martinézovi.

Akcia pokračovala šprintom na bránu v podaní argentínskeho útočníka Martinéza. V šestnástke hostí obrancovi Lazia Hoedtovi neostávalo nič iné ako Lautara stiahnuť k zemi.

K exekúcii pokutového kopu sa postavil Lukaku, ktorý sa z bieleho bodu nemýlil.

Skrat v hlave Pepeho Reinu

V závere prvého polčasu po vynikajúcom napádaní od Lukakuho sa dostal pod tlak skúsený brankár hostí Pepe Reina. Španielsky brankár, nepochopiteľne miesto zahrania do outu, adresoval pomalú prihrávku Lazzarimu, ktorého zozadu poľahky predbehol Lautaro Martinéz.

Akcia pokračovala milimetrovou prihrávkou od Marcela Brozoviča, ktorá našla Romeluho Lukakuho. Ten po spornom momente zvyšoval na 2:0 pre domáci Inter. Situáciu riešil rozhodca cez systém VAR, kde o necelú minútu gól potvrdil.

Najlepší priateľ Maradonu: Diego mi povedal, že má 100 miliónov dolárov a nikto nevie kde

Po zmene strán zápas pokračoval vo vysokom tempe. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú.

Šanca na návrat - priamy kop Sergej Milinkovic-Savic

V 61. minúte zápasu sa vyskytla šanca pre hráčov z Lazia Rím urobiť ešte niečo so zápasom. Príležitosť na zníženie dostal záložník Rimanov Srb Sergej Milinkovic-Savic, ktorý priamym kopom spoza vápna prekonal brankára domácich a znížil na 2:1.

Dve kolá po sebe udelil kontroverzné červené karty, čelil vyhrážkam smrťou. Rozhodca Dean si tento víkend nezapíska

Usain Bolt? - nie Romelu Lukaku

Neuveriteľné zrýchlenie ukázal Romelu Lukaku po prihrávke od Marcela Brozoviča. Útočník dokázal neuveriteľným šprintom prepasírovať pas dopredu a Lautaro Martinéz už len jednoducho dopravil loptu do siete na 3:1.

Hrdinovia zápasu

Romelo Lukaku - Najlepšie hodnotený hráč zápasu, ktorý dvomi gólmi a jednou prihrávkou posunul Inter na prvé miesto tabuľky.

Rating hráča - 8,75

Milan Škriniar - Slovenský obranca prekazil takmer každú útočnú akciu hostí. V zápase podal vynikajúci výkon. Denník Lazia Rím ho na základe jeho výkonu pomenoval "the Wall", v preklade stena.