Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dve kolá po sebe udelil kontroverzné červené karty, čelil vyhrážkam smrťou. Rozhodca Dean si tento víkend nezapíska

LONDÝN - Po dvoch kontroverzných červených kartách čelil brutálnym vyhrážkam, musel sa obrátiť na políciu. Nasledujúci víkend si rozhodca Dean nezapíska
Rozhodca Mike Dean.
Zdroj: premierleague.com
Zdieľajte:

Anglický futbalový rozhodca Mike Dean nebude v akcii počas víkendových duelov Premier League po tom, ako sa stal on i jeho rodina terčom vyhrážok smrťou.

Fanúšikovia známeho rozhodcu zasypali nenávistnými správami, keď v sobotnom ligovom zápase Fulhamu s West Hamom vylúčil stredopoliara "kladivárov" Tomáša Součeka. Klub sa proti verdiktu odvolal a Futbalová asociácia (FA) mu dala za pravdu.

Prečítajte si aj

Pedro Goncalves, Sporting Lisabon.FC Liverpool zameral najlepšieho strelca portugalskej ligy

Päťdesiatdaročný Dean vytiahol červenú kartu aj v predchádzajúcom kole v dueli Manchestru United v Southamptone. V závere zápasu poslal do šatne Poliaka Jana Bednareka, aj v tomto prípade však FA vyhovela odvolaniu.

Neprimeranú reakciu fanúšikov odsúdila aj organizácia zastrešujúca rozhodcov v Premier League. "Vyhrážanie a podobné útoky sú totálne neakceptovateľné. Plne podporujeme Mikeove rozhodnutie obrátiť sa na políciu," citovala agentúra AFP Mikea Rileyho, bývalého arbitra a generálneho manažéra Rady profesionálnych rozhodcov.

Na obranu Deana sa vyjadril aj Souček: "Rozhodnutia, ktoré sa urobia na ihrisku, tam musia aj zostať. Nie je žiadne miesto pre vyhrážky žiadneho typu po zápase. Toto je už minulosť a sústredím sa len na zvyšok sezóny."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články