Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Superliga? Juventus, Barcelona a Real klamú viac, ako Putin!

LONDÝN - Šéf futbalového Juventusu Turín Andrea Agnelli by mal vo štvrtok oznámiť opätovnú snahu európskych klubov o založenie kontroverznej Superligy.
Prezident UEFA Aleksander Čeferin.
Prezident UEFA Aleksander Čeferin. Zdroj: TASR/AP - Manu Fernandez
Zdieľajte:

Na londýnskom futbalovom summite denníku Financial Times tento nápad odsúdili prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin aj Javier Tebas, prezident španielskej La Ligy.

Prečítajte si aj

Ruskí futbalisti v baráži o MS napokon nezabojujú.Nahradí Slovensko v baráži o MS 2022 Rusko? FIFA rozhodla

Fanúšikovia sú pre nich spotrebiteľmi

"Už ma nebaví rozprávať sa o tomto nefutbalovom projekte. Najprv vypustili nezmyselný nápad uprostred celosvetovej pandémie, teraz majú odhaliť ďalší počas vojny. Pre nich sú fanúšikovia spotrebiteľmi, pre nás sú fanúšikovia fanúšikmi," neskrýval rozhorčenie na summite Čeferin. Jeho jasný nesúhlas podporil aj Tebas: "Superliga? Juventus, Barcelona a Real Madrid klamú viac, ako Putin."

Prečítajte si aj

Ruský kapitán Arťom Dzjuba odpovedal na kritiku Jarmolenka.VIDEO Použi gule aj v skutočnom živote! Kapitán Ruska reaguje na tvrdú kritiku ukrajinskej hviezdy

V apríli minulého roka zverejnilo dvanásť klubov z Anglicka, Talianska a Španielska zámer vytvoriť Superligu, UEFA im hrozila v prípade vzniku rozsiahlymi sankciami, okrem iného vylúčením z Ligy majstrov. Pod tlakom únie kluby od zámeru upustili. Lákadlom pre vstup do tohto projektu boli najmä financie, každý zo zakladajúcich členov mal podľa informácií DPA dostať 300 miliónov eur len za účasť.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články