VIDEO Milan Škriniar poslal hviezdu SSC Neapol do nemocnice: Nevyhnutná operácia!

MILÁNO - Futbalisti SSC Neapol utrpeli prvú prehru v tejto sezóne Serie A.
Zranený Victor Osimhen po súboji so Škriniarom.
Zranený Victor Osimhen po súboji so Škriniarom. Zdroj: TASR/AP - Antonio Calanni

V šlágri 13. kola najvyššej talianskej súťaže podľahli na pôde Interu Miláno 2:3. Nevyužili tak šancu bodovo sa vzdialiť druhému AC Miláno, ktoré v sobotu zaváhalo proti Fiorentine. Inter v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom si naopak polepšil a posunul sa na tretie miesto. Na vedúcu dvojicu stráca štyri body.

Neapol začal na San Sire aktívne a od 18. minúty viedol po góle Piotra Zielinskeho. Domácim sa však ešte do prestávky podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. V oboch góloch mal prsty turecký stredopoliar Hakan Calhanoglu, ktorý najskôr premenil pokutový kop a tesne pred odchodom do kabín asistoval pri presnom zásahu Ivana Perišiča. V 61. minúte zvýšil po rýchlom brejku Lautaro Martinez, striedajúci Dries Mertens peknou technickou strelou už iba skorigoval prehru Neapola.

Dimitri Payet zasiahnutý fľašou do hlavy.VIDEO Payetovi hodili fľašu do hlavy, zápas nedohrali: Fanúšik Lyonu previnilca vypátral a dal mu facku!

"Dnes sme museli ukázať, čo dokážeme," povedal po zápase Martinez: "Hráme dobre, no niekedy výsledok nie je ideálny. Mali sme sme náročné zápasy a vybojovali sme v nich body."

Škriniar poslal Osimhena na operačný stôl

Škriniar sa dostal v 58. minúte pri hlavičkovom súboji do veľmi tvrdého stretu s útočníkom Neapola Victorom Osimhenom, Obranca Interu zápas dohral, horšie na tom bol Nigérijčan, ktorý skončil v nemocnici: „Má zlomeninu očnice a ľavej lícnej kosti. Hráč podstúpi operáciu a zostane na pozorovaní,“ uviedol Neapol v tlačovej správe po zápase. Je otázne, či najlepší strelec SSC ešte v tomto roku nastúpi..

Cristiano Ronaldo Manchester Utd.Cristiano Ronaldo má jasno: Tohto trénera chce namiesto Solskjaera

Inzaghi spokojný

Inter získal v uplynulých piatich zápasoch 13 bodov, pričom za celú sezónu prehral len jeden zápas. Tréner Simone Inzaghi bol s výkonom svojho tímu spokojný: „Zaslúžene sme zdolali veľmi silný tím. Odohrali sme výborný zápas a chlapcom som zagratuloval."

Spalletti nešetril kritikou

Kauč Neapola Luciano Spalletti sa vyjadril kriticky na margo výkonu jeho zverencov v prvom polčase. Viac ako prehra ho nahneval prístup: „Po prvom polčase som bol nahnevaný, mali sme byť odvážnejší. Výsledok? Je mi to jedno. Dôležitejší je pre mňa prístup.“