Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO+FOTO Futbaloví chuligáni opäť vyčíňali: Šláger Trnavy so Slovanom nedohrali

TRNAVA - Šláger 11. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava sa v nedeľu nedohral. Hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti fanúšikov.
Policajné zložky pred sektorom Slovana.
Policajné zložky pred sektorom Slovana. Zdroj: TASR - TASR - Lukáš Grinaj
Zdieľajte:

Fanúšika museli ošetrovať

Približne po štvrťhodine hry prerušili priamy súboj o prvé miesto v tabuľke diváci, ktorí vtrhli na hraciu plochu a došlo medzi nimi aj k fyzickým konfrontáciám. Po potýčkach musel jedného z fanúšikov priamo na trávniku ošetrovať zdravotnícky personál a odniesli ho na nosidlách.

Ošetrovanie jedného z poranených po výčinoch chuligánov.
Ošetrovanie jedného z poranených po výčinoch chuligánov. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Prečítajte si aj

Miroslav Stoch počas rozhovoru.VIDEO Miňo Stoch dal bývalému klubu gól za 5 minút: Fanúšikovia Slavie ho prekvapili krásnym gestom

Situácia v hľadisku sa upokojila, až keď policajní ťažkoodenci vypratali sektor hosťujúcich podporovateľov, ktorí naďalej používali pyrotechniku. Hráči oboch mužstiev čakali v kabínach, po dlhej pauze vyšiel Glova z tunela a gestom ukončil stretnutie.

Šláger Trnavy so Slovanom ukončili výtržnosti fanúšikov.
Šláger Trnavy so Slovanom ukončili výtržnosti fanúšikov. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Na ihrisku sa na chvíľu objavili aj futbalisti Spartaka a pozdravili svojich priaznivcov. Ich ultras skupina Southside Trnava v najslávnejšom slovenskom derby oslavovala 20. výročie. "My sme chceli hrať, hráči chceli hrať, všetci od nás z klubu chceli hrať, ale Slovan na čele s majiteľom samozrejme od prvej sekundy nechceli hrať. Ich stanovisko bolo, že sa tu necítia bezpečne a ten zápas sa takto skončil," povedal trnavský tréner Michal Gašparík na Štadióne Antona Malatinského.

"Stanovisko klubu musia dať kompetentní, za nás môžem len povedať, že nás to mrzí. Malo to byť sviatok futbalu, nakoniec je to hanba futbalu. Jednoznačne sa treba z toho poučiť, pretože toto už sa skoro nikde na svete nedeje. Treba tomu predísť. Mrzí nás to, pretože my sme chceli dnes hrať, nakoniec sme chceli aj ten zápas dohrávať. Dnes sme si verili na Slovan a, žiaľ, takto to dopadlo. Kvôli pár idiotom doplatia na to klub aj všetci ľudia, ktorí sa na to tešili, či už v televízii, alebo tí, ktorí prišli sem," dodal Gašparík.

Prečítajte si aj

Miloš Lačný v súboji s Trnavou.VIDEO Aj v našej lige padajú krásne góly: Miloš Lačný exportnou delovkou zarmútil svoj bývalý klub

Slovan stojí za svojimi fanúšikmi

"Slovan stojí za svojimi fanúšikmi. Z nášho pohľadu išlo o jednoznačné zlyhanie usporiadateľskej služby, ktorá fanúšikom z domáceho sektora umožnila jednak prejsť nad náš sektor, a potom mohli vstúpiť priamo na ihrisko. Rovnako odsudzujeme následný zásah voči našim priaznivcom. Rešpektujeme rozhodnutie o predčasnom ukončení zápasu, v tejto chvíli ho považujeme za správne, pretože celý problém vznikol zlyhaním usporiadateľskej služby domáceho klubu," povedal pre oficiálnu webovú stránku Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Výtržnosti fanúšikov na hracej ploche.
Výtržnosti fanúšikov na hracej ploche. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

"Zápas ukončil hlavný rozhodca, no naše stanovisko bolo jasné - nechceli by sme pokračovať po tom, ako boli naši fanúšikovia neprávom potrestaní a vytlačení zo štadióna. Hráme a bojujeme pre nich, a hrať bez nich by pre nás nemalo skutočný zmysel. Osobne za nimi stojím, celý problém totiž vnikol zlyhaním domácej usporiadateľskej služby. Veríme, že sa napriek dnešným nepríjemným zážitkom vrátite z Trnavy všetci domov v rámci možností zdraví, a že vo štvrtok sa uvidíme na Tehelnom poli proti Lincolnu. Klub za vami bude vždy stáť. Spolu sme Slovan," dodal Kmotrík ml.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články