Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Brutálna kopačka do hlavy, hráča Slavie zmlátili v tuneli, obvinenia z rasizmu, český tím musela strážiť polícia

GLASGOW - Šokujúca dohra zápasu Slavie, ktorá postúpila cez Rangers do štvrťfinále Európskej ligy
Brankár Ondřej Kolář.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

To bol teda zápas. Elektrizujúci, plný emócií, išlo sa až za hranu.

Slavia Praha vyhrala v odvetnom osemfinále Európskej ligy v Glasgowe s Rangers 2:0 a zaistila si miestenku medzi najlepšími ôsmimi tímami.

Roofe takmer odkopol Kolářovi hlavu

Hralo sa poriadne tvrdo. Brankár Ondřej Kolář dostal brutálnu kopačku do hlavy, po ktorej musel zakrvavený vystriedať a zamieril na šitie.

Kemar Roofe nabiehal na dlhú loptu, rovnako ako slavistický brankár a bum! Hráč Rangers dostal okamžite červenú. A červenou sa sfarbila aj tvár Kolářa, ktorého zaliala krv. Spoluhráči okamžite gestikulovali k lavičke o pomoc.

Do bránky tak išiel 18-ročný dorastenec Matyáš Vágner. Ťažkú úlohu zvládol, neinkasoval ani gól.

„Hráči Slavie v zápase čelili nevídane zákernej hre súpera, ktorú v histórii moderných európskych pohárov nezažili. Množstvo brutálnych zákrokov súpera skončilo zranením našich hráčov, brankár Ondřej Kolář skončil s 10 stehmi na tvári a otrasom mozgu v nemocnici," uvádzala Slavia v oficiálnom vyhlásení po zápase.

To však nebol ani zďaleka koniec.

Rasistické obvinenia na Kúdelu

V 87. minúte Connor Goldson zvalil Jana Kuchtu a potom do neho ešte kopol loptu. Okamžite sa strhla ďalšia šarvátka.

Loptu držal Glen Kamara. Pribehol k nemu Ondřej Kúdela, niečo mu zašepkal a prešiel si rukami po tvári.

Domáci hráč vybuchol, začal nahnevane ukazovať na obrancu Slavie a obviňoval ho z rasistického ataku.

„Som veľmi naštvaný, Kamarovi stopercentne verím," zastal si svojho hráča po zápase tréner Rangers Steven Gerrard. Vyzval UEFA, aby prípad nezamietla pod koberec.

Slavia sa proti obvineniam z rasizmu dôrazne bráni.

„Povedal som mu: You are fucking guy. Bolo to vyslovené v emóciách po dvoch červených kartách a niekoľkých brutálnych zákrokov súpera, ale absolútne odmietam rasizmus," cituje Kúdelu portál iSport.cz.

Na sociálnej sieti twitter poprel rasizmus aj šéf Slavie Jaroslav Tvrdík:

„Slavia sa kategoricky ohradzuje proti tomu, že hráč Ondřej Kúdela akokoľvek rasisticky urazil hráča súpera. Šokuje nás, že po zápase došlo k fyzickému napadnutiu nášho hráča. Na žiadosť Slavie prípad rieši miestna polícia. Prajeme si podrobné vyšetrovanie celej situácie zo strany UEFA."

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo, Juventus.Ronaldo a návrat do Realu? Daňový trik a jednoročný kontrakt

Kamara hráča Slavie v útrobách štadiónu brutálne zmlátil

Fyzické napadnutie?

Áno, čítate správne. Celý incident mal dohru pri odchode hráčov z ihriska do kabíny. V tuneli mal Glen Kamara brutálne napadnúť Kúdelu, udierať ho päsťami do tváre.

„Bol zbabelo bez varovania zbitý päsťami do tváre hráčom Kamarom za prítomnosti trénera Stevena Gerrarda. V šoku boli aj zástupcovia UEFA, ktorí boli pri celom incidente osobne prítomní," napísal český klub vo svojom stanovisku.

Predstavitelia Slavie Praha okamžite zavolali políciu. Tá ich eskortovala z Ibrox Stadium na hotel. „Môžem potvrdiť napadnutie, polícia nás evakuuje zo štadióna," uviedol tlačový hovorca Slavie Michal Býček.

Slavia sa sťažovala tiež na to, že tím ani tridsať minút po skončení zápasu nepustili do šatne, kam mohol len zranený Kolář s jedným lekárom.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, isport.cz

Diskusia

Podobné články