Analýza zápasu Manchester United - AC Miláno: Sporný moment zostal hádankou

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United remizovali v úvodnom osemfinálovom súboji Európskej ligy UEFA s milánskym AC 1:1.
Zdroj: 38951

Analýza zápasu

V osemfinálovom zápase Európskej ligy vybehli na trávnik tímy v nasledujúcich zostavách:

Zostava Manchestru United: 4-2-3-1

Zostava AC Miláno: 4-2-3-1

Zápas začali lepšie hostia. Portugalčan Rafael Leo už v 6. minúte rozvlnil sieť, ale pre jasný ofsajd gól neplatil. Na druhej strane sa pekne uvoľnil Anthony Martial, ktorý pohotovo vystrelil. Jeho pokus reflexívne vytlačil nad bránu brankár hostí Gigi Donnaruma.

Juventus chce obrovské finančné straty zmierniť predajom dvoch superhviezd

Kessieho ruka?

Bežala 12. minúta zápasu, keď si Frank Kessie prevzal loptu, vnikol do šestnástky domácich a prenádherne skóroval. Rozhodca Slavko Vincic si všimol ruku a šiel si celú situáciu potvrdiť. Na základe systému VAR gól neuznal.

Komentátori ani mnohí ďalší odborníci nevedeli jednoznačne určiť, či sa jednalo o ruku.

Zápas pokračoval svižným tempom, keď sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Vo veľkej šanci sa ocitol po priamom kope Alex Nicolao Telles. Jeho strela, len o pár centrimentrov minula brvno.

Na druhej strane mohol skórovať Alexis Saelemaekers, ktorý akurát tak preveril dobré brankárske schopnosti Hendersona.

Škriniar má veľké plány: Ak vyhráme Scudetto, urobím toto

Dá sa z jedného metra netrafiť brána? Áno, dá

Pred koncom prvého polčasu zahrávali domáci rohový kop. R Harry Maguire neveril vlastným očiam, keď z bezprostrednej blízkosti trafil iba do žrde.

Nevinná akcia sa zmenila na gól

Po zmene strán netrvalo ani 5 minút, keď z nevinnej akcie vznikol prvý gól pre domácich. Amad Diallo si pekne vyskočil na center a prudko ho poslal mimo dosah brankára.

6 záujemcov o Erlinga Haalanda

Mohlo byť rozhodnuté

Maniel James mohol rozhodnúť. Milimetrovú prihrávku mu adresoval Mason Greenwood, žiaľ záložník diablov zahodil čistý gól.

Hlavička so zlatým odleskom

Keď sa už zdalo byť o osude zápasu rozhodnuté, tak udreli hostia. V 92. minúte zápasu, po rohovom kope, sa hlavou krásne trafil Simon Kjaer.

Zápas skončil výslekom 1:1 - zaslúženou remízou. Do odvety majú lepšiu pozíciu futbalisti z AC Milána.

Hrdinovia zápasu

Frank Kessie - v strede poľa odviedol veľa dobrej práce. Vyhrané súboje a čistá hra zdobila jeho výkon, ktorý okorenil aj gólom. Rozhodca ho na základe systému VAR neuznal.