Analýza zápasu Inter - Atalanta: Škriniar má nabehnuté na rekord

MILÁNO - Slovenský futbalový obranca Milan Škriniar v 26. kole talianskej ligy rozhodol o víťazstve Interu Miláno nad Atalantou Bergamo 1:0. Tretím gólom v sezóne sa postaral o to, že jeho tím má na čele tabuľky opäť šesťbodový náskok pred AC Miláno.
Zdroj: 38919

V 54. minúte po rohovom kope Interu a následnom osobnom súboji sa domáci dožadovali pokutového kopu. Hra však pokračovala, k lopte sa v šestnástke dostal Škriniar a prudkou strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára Marca Sportiella. Zverenci trénera Antonia Conteho potvrdili skvelú formu, v uplynulých 19 dueloch stratili iba sedem bodov.

Hamšíka predstavili parádnym videom: Dohodli sme sa v priebehu jedného dňa

Analýza zápasu

Serie A - 26. kolo:

Inter Miláno - Atalanta Bergamo 1:0 (0:0)

Gól: 54. ŠKRINIAR

Zostavy tímov

Inter: Handanovic; Skriniar, de Vrij, Bastoni; Hakimi (40’ s.t. D’Ambrosio), Barella, Brozovic (31’ s.t. Gagliardini), Vidal (7’ s.t. Eriksen), Perisic (40’ s.t. Darmian); Lukaku, Lautaro (31’ s.t. Sanchez).

Atalanta: Sportiello; Toloi, Romero, Djimsiti (36’ s.t. Palomino); Maehle, Freuler (36’ s.t. Pasalic), Pessina (28’ s.t. Miranchuk), de Roon, Gosens; Malinovsky (1’ s.t. Ilicic), Zapata (24’ s.t. Muriel).

6 záujemcov o Erlinga Haalanda

Zápas sa začal opatrným tempom. Hra prebiehala prevažne v strede ihriska a po postupnom oťukávaní súperov sa do prvej veľkej šance dostal Romelu Lukaku v 15. minúte zápasu.

O pár minút neskôr sa skoro zranil Lautaro Martinez, no našťastie pre Inter, mohol v hre pokračovať.

Zázračný Handanovic

Prebiehala 41. minúta zápasu a po rohom kope sa pekne uvoľnil Duvan Zapata. Samir Handanovic zázračným reflexom zneškodnil jeho obrovskú príležitosť.

Brozovic sa zahral na brankára

O chvíľu na to, po ďalšom rohovom kope vynikajúcim zákrokom zaskočil Handanovica chorvátsky záložník Brozovic.

Do druhého polčasu naskočili lepšie domáci, keď už po 9 minútach mohli tešiť z vedúceho gólu.

Milan Škriniar - geniálny nielen v obrane, ale aj v útoku

V 54. minúte po rohovom kope obrancovia hostí zabudli na Milana Škriniara. Ponúkli mu veľa priestoru, čo sa im nakoniec vypomstilo.

Škriniar sa vrhol po odrazenej lopte a z vnútra pokutového územia prekonáva gólmana strelou do ľavého dolného rohu siete. 1:0.

VIDEO Gól sezóny! Famózny volej Weissa letel do sveta, pýta si návrat do reprezentácie

Padali ako hrušky

V 57. minúte si Romelu Lukaku našiel cestu k bráne cez obrancov, ktorý sa mu zúfalo hádzali do cesty.

Napokon akcia skončila pekný sklzom a odkopnutím lopty od obrancu hostí Romera.

Analýza zápasu Atletico - Real Madrid: Rozhodol to správne?

Obranný val Interu

V 68. minúte zápasu sa útočník hostí Duvan Zapata ocitol v obrovskej šanci. Prevzal si presnú prihrávku a vo vnútri šestnástky poslal loptu o chlp vedľa ľavej žrde. Pri tejto akcii, treba vyzdvihnúť obranný val Interu Miláno.

V závere zápasu sa pokúšal presadiť Mário Pasalic, no bezúpešne, a tak sa zápas sa skončil víťazstvom domácich 1:0.

Hrdinom zápasu:

Milan Škriniar - Zapata aj Muriel pri ňom boli takmer nevideľní. Milan bol dobrý nielen vzadu, ale strelil víťazný a zároveň jediný gól zápasu. Bol to pre neho už 3 gól v tejto sezóne a je blízko k prekonaniu 4 gólov v Serii A.