Analýza zápasu Atletico - Real Madrid: Rozhodol to správne?

MADRID - Futbalisti Atletica Madrid remizovali v nedeľňajšom tradičnom madridskom derby s Realom 1:1.
Zdroj: 38908

Lídra tabuľky poslal v dueli 26. kola španielskej ligy do vedenia Luis Suarez, v 88. minúte zariadil aspoň bod pre Real Karim Benzema. Atletico má pred druhou Barcelonou trojbodový a pred tretím Realom päťbodový náskok a zápas k dobru.

Hamšík efekt: Predaj vstupeniek brutálne vzrástol, tešia sa na neho spoluhráči aj tréner

ANALÝZA ZÁPASU

Šlágrom 26. kola rozhodne malo byť mestské derby medzi Atleticom a Realom Madrid.

Zostavy tímov:

Atletico Madrid: rozostavenie 4-4-2

Oblak; Trippier, Savic, Felipe, Hermoso; Carrasco, Koke, Llorente, Lemar; Correa a Suárez.

Real Madrid: rozostavenie 4-3-3

Courtois; Lucas Vázquez, Varane, Nacho, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Benzema a Rodrygo.

Po úvodnom hvizde zápas začali aktívnejšie hráči domáceho Atletica. Hneď na začiatku si sľubnú šancu vypracoval Koke a krátko po ňom aj Suarez.

FC Barcelona pozná nástupcu Bartomeua na pozícii prezidenta: Kompletné výsledky

Smrtiaci nábeh Luisa Suareza

V 15. minúte zápasu Marcos Llorente poslal prihrávku na dobre nabiehajúceho Luisa Suarez, ktorý zoči voči brankárovi poslal loptu za jeho chrbát.

Obrancovia boli pri rýchlosti Suareza úplne bezmocní.

Zápas pokračoval šancami na jednej aj druhej strane. Najskôr sa v 20. minúte ocitol v sľubnej akcii Benzema, následne,o pár minút neskôr, za domácich sa nepresadil Suarez.

6 záujemcov o Erlinga Haalanda

VAR rozhodoval

V 41. minúte zápasu nastala v šestnástke domácich zaujímavá situácia. Obranca Atletica Madrid Felipe pravdepodobne zahral rukou. Rozhodca si to nevšimol a nechal zápas plynúť ďalej. Následne hlavný arbiter Alejandro Hernandez dostal signál do ucha a šiel cez systém VAR skontrolovať možný penaltový zákrok pre tím Real Madrid. Rozhodnutie inkriminovaného momentu cez VAR znamenalo - žiadnu penaltu pre tím Realu Madrid.

Druhý polčas sa začal miernym tlakom hostí. Po šanci Lucasa sa dostal do šance aj Nacho, ale brakár domácich bol proti.

Famózny Courtois

V 53. minúte po geniálnej prihrávke od Carrasca sa v gólovej šanci ocitol Suarez. Útočník Atletica Madrid zoči- voči brakárovi zahodil 100% gól. Brankár hostí Courtios ukázal senzačný zákrok.

Zápas pokračoval tlakom hostí, ktorí sa snažili vyrovnať. Do šancí sa postupne dostali Vinicius, Valverde a aj Karim Benzema.

Ani na 2 x krát

Karim Benzema v 80 minúte zápasu zahodil dve po sebe idúce 100 % šance. Útočník si výborným pohybom nabehol do pokutového územia na milimetrový pas, ktorý mu adresoval Vinicius.

Francúzsky útočník vystrelil, ale gólman Oblak vytiahol z repertoára excelentný zákrok.

Solskjaer sa pridáva ku Kloppovi: Nedáva mi to zmysel!

Benzema - úspešné repete

V závere zápasu, keď sa zdalo o všetkom rozhodnuté, udreli hostia.

Karim Benzema preukázal v pokutovom území výbornú orientáciu, keď na seba naviazal trojicu protihráčov a vytvoril si tak priestor na oku lahodiacu narážačku s úplne voľným Casemirom.

Karim Benzema sa tentokrát nepomýlil a vyrovnal na 1:1.

V zápase sa do konca zápasu neudialo nič zásadné a madridské derby skončilo nerozhodným výsledkom 1:1.