Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Na čo ho lákame naspäť do reprezentácie? Škrtel reagoval na kritiku Valjentovho agenta

BRATISLAVA - Martin Škrtel reagoval na verejnú kritiku Valjentovho agenta, ktorému sa nepáči ani snaha zväzu o návrat bývalého kapitána reprezentácie
Martin Škrtel pred zápasom na Old Trafforde.
Zdroj: twitter Istanbul Basaksehir
Zdieľajte:

Agent Martina Valjenta Andrej Augustín po prehre s Českom v záverečnom vystúpení v Lige národov na sociálnej sieti facebook ostro kritizoval pomery v slovenskom futbale.

Tvrdiac, že najlepšia stopérska dvojica súčasného Slovenska je Škriniar - Valjent nechápal, ako je možné, že pod trénerom Štefanom Tarkovičom v novembrovom trojzápase nedostal priestor jeho klient ani na minútu.

Augustín vo svojom príspevku kritizoval napríklad aj nasadenie Tomáša Suslova, nasadzovanie Alberta Rusnáka či výkony Stanislava Lobotku. Okrem iného sa negatívne vyjadril k snahe zväzu o návrat bývalého reprezentačného kapitána Martina Škrtela.

Prečítajte si aj

Brankár Dávid Šípoš.Vojna jednotky 21-tky s Nitrou! O konci som sa dozvedel len z webu, tvrdí. Celé je to inak, znie z klubu

„Na čo lákame do reprezentácie naspäť Škrtela? Výborný hráč a výborný líder, no komu by prospel jeho návrat? On sám má v tomto pravdepodobne viac rozumu ako všetci tí, ktorí ho presviedčajú," písal Augustín.

Martin Škrtel reagoval na kritiku Valjentovho agenta

Samotný Martin Škrtel reagoval vo svojom pravidelnom stĺpčeku, ktorý píše pre šport.sk aj na kritiku Valjentovho agenta.

„Po skončení reprezentačného zrazu som zachytil vyjadrenie Andreja Augustína, agenta Martina Valjenta. Zaznela z jeho strany kritika na adresu trénera, tých, čo v zápasoch nastúpili, ako aj vedenia zväzu. Každý má právo vysloviť svoj názor, ale myslím si, že to z jeho strany nebolo správne. V dnešnej dobe sú agenti dôležití, je ťažké zrealizovať podpis zmluvy bez ich vkladu a zásahu," začal obranca Basaksehiru.

„Vo futbale majú silnú pozíciu, ale musia existovať hranice o konci ich vplyvu. Každý by si mal uvedomiť, že tréner je zodpovedný za to, kto v zápase nastúpi, je zodpovedný za výsledky a výkony. On má svoje predstavy, vidí hráčov v tréningovom procese a potom ich nasadzuje do jednotlivých duelov. Nikto nepochybuje o kvalitách Martina Valjenta."

„Ukazoval ich naplno v minulej sezóne španielskej La Ligy, pravidelne hráva aj teraz v druhej najvyššej súťaži po vypadnutí Mallorcy a vždy si svoju pozíciu zastal aj v reprezentácii. Keď vtedy hral, nemal som pocit, že by agent vyslovene chválil reprezentačného trénera za výber zostavy. Prečo má teraz potrebu kritizovať a kopať okolo seba?," pýta sa dôrazný obranca.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články