Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Odohráš v La Lige viac ako Messi, Ramos či Suarez a v reprezentácii nie si ani piaty stopér v poradí

BRATISLAVA - Agent Martina Valjenta a jeho tvrdá kritika pomerov v reprezentácii: Keď toto chceme, tak potom celému tomuto zhnitému Slovensku gratulujem!
Martin Valjent, Real Mallorca.
Zdroj: twitter Real Mallorca
Zdieľajte:

Slováci síce vybojovali postup na Euro, ale pachuť zostala po ich poslednom výkone v Plzni. Český tím ukázal, ako vyzerá futbalová moderna a vyhral 2:0. Mohlo to byť aj oveľa vyšším rozdielom, nebyť kvalitných zákrokov Mareka Rodáka. Slovenský tím zostúpil do C-divízie Ligy národov.

Do majstrovstiev Európy zostáva zhruba pol roka a za ten čas musí realizačný tím vyriešiť mnoho problémov, ktoré sú zjavné. Stopérska pozícia, krídelníci či absentujúci hrotový útočník.

V La Lige odohráš viac ako Messi, aj tak to na slovenskú repre nestačí

Veľmi kriticky sa k pomerom v slovenskej reprezentácii vyjadril prostredníctvom sociálnej siete Facebook agent obrancu Martina Valjenta Andrej Augustin - riaditeľ AA Sports Management. Jeho klient nedostal po nástupe Štefana Tarkoviča priestor ani na minútu v troch zápasoch.

„Odohráš 3185 minút v španielskej La Lige, viac ako Messi, Ramos či Suarez. V tejto sezóne máš 11 zápasov len s dvomi inkasovanými gólmi v La Liga 2, v tabuľke si na druhom mieste. V semifinále kvalifikácie odohráš 120 minút bez inkasovaného gólu," zmieňoval pozitívne údaje Valjenta.

„A v slovenskej reprezentácii teraz nie si ani prvý, ani druhý, ani tretí a ani štvrtý stopér v poradí. A možno ani piaty, lebo určite ešte budú prehovárať Martina Škrtela, aby sa vrátil," pokračoval.

„V klube je uznávaný a milovaný, v reprezentácii spochybňovaný a prehliadaný,“ dodáva Augustin.

Martin Valjent s 3185 minútami na konte bol piatym najvyťažovanejším hráčom uplynulej sezóny španielskej La Ligy. Len Jesús Navas a Raúl Albiol odohrali spomedzi obrancov viac, ako on.

Prečítajte si aj

Súboj Česka so Slovenskom v Lige národov.Nudný chodiaci tím starých pánov mieri na Euro

Čo Rusnák dáva reprezentácii?

Jeho agent Augustin sa následne vo svojom príspevku tvrdo oprel do Alberta Rusnáka, ktorého výkony sú v poslednom období oprávnene kritizované.

„Nuž, niekomu nestačí hrať ani La Ligu na najvyššej úrovni a niekto sa môže prechádzať šesť zápasov napríklad na pravom krídle a hrá stále. Tak keď toto chceme, tak potom celému tomuto zhnitému Slovensku gratulujem. Čo Rusnák dáva reprezentácii?"

Valjentov agent prejavil aj nespokojnosť s nomináciou mladíka Tomáša Suslova, ktorý prišiel na trávnik v závere súboja s Českom a stal sa historicky najmladším debutantom v slovenskom národnom tíme.

„Prečo Suslov namiesto toho, aby odohral dva plné zápasy za dvadsaťjednotku sedel takmer tri zápasy na lavičke áčka a dostal nezmyselný debut proti tak silnému súperovi v prehratom zápase? A ktorá je tá ďalšia generácia po Hamšíkovi, Hubočanovi a Kuckovi? Ja žiadnu adekvátnu a pripravenú naskočiť nevidím," pokračuje Augustin.

Škriniar-Valjent, top slovenská stopérska dvojica

Futbalový odborník je presvedčený o tom, že najlepšia stopérska dvojica, akú Slovensko má je Milan Škriniar - Martin Valjent a keby pravidelne nastupovali bok po boku, tak sa nemusíme triasť o postup na Euro do poslednej chvíle.

„Veď to už aj slepý musí vidieť, že najlepšia dvojica pre stopérov je Škriniar-Valjent a dovolím si povedať, že ak by takto hrala celú kvalifikáciu, už dávno sme postúpení. Bez problémov. Pretože naším problémom nie je hra v obrane. Ale obranná hra všetkých pred nimi počnúc Lobotkom. Tak si to povedzme otvorene," strieľa agent ostrými do ďalšieho zo stabilných členov základnej jedenástky, ktorého výkony v ostatnom období boli skutočne podpriemerné.

Depresívny futbal, ofenzívnu hru ani nemáme

Slovensko má obrovský problém v ofenzíve. To nie je žiadne tajomstvo. Nemáme hrotového útočníka. Nemáme krídla. Nemáme ofenzívu. Keď berieme len riadny hrací čas, uhádnete koľkokrát v tohtoročných ôsmich zápasoch slovenský tím dokázal skórovať viac ako jedenkrát? Raz! Pri domácej prehre s Izraelom (2:3). V zápase, v ktorom sme podali opäť raz mizerný výkon a mohli sme dostať poriadne naložené.

„O útočnej hre sa ani nebavme, lebo my ju nemáme. My hráme doslova a dopísmena depresívny futbal. Bez úsmevu, bez radosti, stále všetko len naordinované, nalinajkované a ani to nevieme realizovať. A robíme presne tú istú chybu, ako sme spravili v hokeji a to, že stále hrajú tí istí. Žiadna obmena. Žiadny tlak zdola," uzatvára agent Martina Valjenta Andrej Augustin.

-3185 minut v spanielskej LaLige v rocniku 2019-2020 co je 5. najviac spomedzi vsetkych hracov La Ligy mimo brankarov....

Uverejnil používateľ Andrej Augustin Streda 18. novembra 2020
Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook Andrej Augustin

Diskusia

Podobné články