Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Najväčšia hviezda našej ligy o troch cieľoch, s ktorými prichádza na Slovensko

SEREĎ - Dvakrát hral na MS, vyhral Copa América, s Portom získal treble, Inter Miláno za neho zaplatil milióny. Najväčšia hviezda našej ligy prichádza na Slovensko s troma cieľmi
Álvaro Pereira, Sereď.
Zdroj: twitter FútbolUy
Zdieľajte:

Álvaro Pereira sa stal novou posilou Serede. Táto správa pozitívne šokovala celé futbalové Slovensko. Stane sa jednoznačne najväčšou hviezdou našej ligy.

Jeho futbalový životopis je úžasný. S Uruguajom vyhral Copa América, dvakrát si zahral na MS, na klubovej úrovni s FC Porto získal treble vrátane titulu z Európskej ligy, Inter Miláno za neho zaplatil 10 miliónov eur.

Álvaro Pereira má tri základné ciele

Na Slovensko prichádza s troma základnými cieľmi.

Tým prvým je zanechať stopu v Seredi a pomôcť klubu otvoriť cestu do pohárovej Európy.

„Chcel by som, aby sa tu raz na mňa spomínalo v dobrom a aby som tu niečo zanechal. Určite by som nechcel, aby sa na mňa spomínalo tak, že som len prišiel na dovolenku. Verím, že pomôžem k tomu, aby sa vybudovali základy, na ktorých bude Sereď možno o pár rokov hrať v európskych pohároch. Bolo by to super pre históriu tohto klubu," prezradil v rozhovore pre šport.sk.

Druhým cieľom je podávať kvalitné výkony, aby spravil dobré meno nielen sebe, ale aj svojej krajine a potenciálne otvoril dvere do našej ligy ďalším krajanom.

Prečítajte si aj

Tréner Pavel Vrba.Stane sa novým trénerom Slovenska? Pavel Vrba končí v Ludogorci Razgrad

„Mojou snahou je hrať tu dobre, aby som do slovenskej ligy otvoril dvere aj ďalším zástupcom od nás.“

V drese uruguajskej reprezentácie, ako bolo spomenuté, si dvakrát zahral na svetových šampionátoch a triumfoval v Copa América, čo sú majstrovstvá juhoamerického kontinentu. Jeho tretím cieľom v Seredi bude otvoriť si dvere späť do reprezentácie.

„Uvidíme, čo príde. Ako sa hovorí, pôjdem deň za dňom, zápas od zápasu. Napĺňa ma veľkou hrdosťou reprezentovať Uruguaj. Je to sen, ktorý som mal už od malička. Určite to nie je niečo, na čo by som rezignoval. Stále vidím šancu, za ktorou chcem ísť.“

Álvaro Pereira je ambiciózny hráč a kladie si pred seba vždy veľké výzvy. V Seredi ho taká určite čaká. Klub je aktuálne na ôsmej pozícii - z 13 zápasov vyťažil len 11 bodov. Dva body stráca na top 6 - skupinu o titul. V sobotu prehrala doma so Zlatými Moravcami 1:2. Sériu bez výhry natiahla v lige už na 6 zápasov. Z posledných 4 získala len jediný bod.

Pomôže klubu uruguajská hviezda odraziť sa k lepším výkonom?

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články