Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Senzácia v našej lige! Bývalý hráč Interu Miláno a dvojnásobný účastník MS posilou Serede

SEREĎ - Slovenská liga bude mať novú najväčšiu hviezdu. Do Serede prichádza bývalý hráč Interu Miláno, ktorý si zahral na dvoch MS
Álvaro Pereira na tréningu Interu Miláno.
Zdroj: inter.it
Zdieľajte:

Slovenská liga má novú najväčšiu hviezdu - Álvaro Pereira sa stal novou posilou Serede!

Hviezdna posila pre Sereď

Je pravda, že sme v piatok podpísali kontrakt a zrealizovali transfer, ten je však ešte podmienený zdravotnou prehliadkou a spoločnými rozhovormi," potvrdil príchod novej posily pre SME generálny manažér Serede Roman Adamčík.

Álvaro Pereira má fantastický futbalový životopis.

Uruguajský ľavý obranca prerazil v Európe v drese rumunského CFR Cluj, s ktorým si zahral aj v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo na tréningu.Sebec? Nevie prihrávať? Sledujte, ako Cristiano Ronaldo umlčal parádou ako z inej galaxie všetkých kritikov

Vzbudil svojimi výkonmi záujem v kvalitnejších európskych kluboch. V lete 2009 prestúpil do FC Porto za 4,5 milióna eur. Vo svojej druhej sezóne v Porte získal treble - okrem ligy, pohára vyhral aj trofej v Európskej lige.

Po vydarenej sezóne Porto odmietlo ponuku z Chelsea. V októbri 2011 podpísal s "drakmi" nový kontrakt.

V lete 2012 však prišiel ďalší prestup. Tentoraz zamieril do Interu Miláno. Prestúpil za 10 miliónov eur, podpísal štvorročnú zmluvu.

V januári 2014 odišiel na hosťovanie do brazílskeho Sao Paulo s opciou na trvalý prestup. Odvtedy jeho kariéra začala upadať.

Naposledy hral za paraguajský Club River Plate Asunción.

Álvaro Pereira zanechal výraznejšiu stopu aj v reprezentačnom drese Uruguaja. Predstavil sa na MS 2010 aj MS 2014. V roku 2011 bol členom víťazného uruguajského tímu na Copa América.

Na MS 2014 v Brazílii utrpel v súboji s Anglickom zranenie, keď ho kolenom do hlavy nešťastne trafil Raheem Sterling. V tomto videu si môžete pripomenúť spomínanú situáciu:

Zdieľajte:
Zdroje informácií: SME, futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články