Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Boris Kollár sa pustil do futbalovej reprezentácie, Jendrišek ho parádne zotrel!

BRATISLAVA - Boris Kollár sa pustil do slovenských reprezentantov a bývalý hráč národného tímu ho svojím komentom absolútne zotrel!
Slovenský tím sa raduje po výhre s Írskom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenskí futbaloví reprezentanti pokľakli pred úvodným výkopom zápasov proti Írsku aj Škótsku na znak boja proti rasizmu a solidarity s hnutím Black Live Matters.

Boris Kollár sa obul do reprezentantov

Predseda parlamentu a šéf strany Sme rodina Boris Kollár si toto gesto všimol a kriticky sa k nemu vyjadril na sociálnej sieti Facebook.

„Priatelia, prišlo mi toto meme a nedá mi sa k tomu nevyjadriť. Slovenskí futbaloví reprezentanti si pred futbalovým zápasom proti Írsku pokľakli, aby tak vyjadrili znak úcty a podpory hnutiu Black Lives Matter (BLM), ktoré stojí za rasovými nepokojmi a vyrabovanými obchodmi v USA.

Neviem, prečo mali futbalisti potrebu si uctiť túto organizáciu, keď len nedávno sa dištancovali od ľudí, ktorí vyvesili na štadióne transparent s textom White Lives Matter.

Ak sa už teda chcú pliesť futbalisti do politiky, tak mohli podobné gesto urobiť, keď zabili nášho občana v Belgicku, vtedy by to dávalo nejaký zmysel.

A ak už máte takú silnú potrebu pred niekým pokľaknúť, tak choďte na Slavín, alebo na Duklu, tam sú pochovaní tí, ktorí za to stoja," napísal politik.

Prečítajte si aj

Ján Kozák na lavičke Slovana.Hološko: Ševela nemal guráž a zostavu mu diktovalo vedenie. Kozák si buchol po stole, preto v Slovane skončil

Jendrišek trefne reagoval

Parafrázujúc jeho slová z príspevku, ak sa chce pliesť politik do futbalu, mal by si najskôr zistiť aspoň základné fakty a až potom kritizovať. Evidentne nesleduje, že pokľaknutie pred zápasom je bežným javom aj v iných zápasoch, pri iných tímoch a ide o nariadenie, nie o svojvôľu konkrétnych tímov.

Výborne to vystihol bývalý reprezentant Erik Jendrišek, ktorý bez váhania trefne reagoval na Kollárovu kritiku:

„Radšej by som sa staral o opatrenia, ktoré absolútne nedávajú zmysel. Preto, lebo polovici vecí nerozumiete, ako napríklad športu. Keďže pokľakli aj Škóti, určite to bolo nariadené od FIFA alebo UEFA.

Tak, ako my musíme dodržiavať zákazy a naše deti nemôžu ani trénovať, ale v škole sú aj tak spolu, tak aj futbalisti majú niektoré veci nakázané. Takže nehľadajme senzáciu, kde nie je."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook Boris Kollár

Diskusia

Podobné články