Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V akvaparkoch dokonca môže byť tisíc ľudí a šport môže aj zaniknúť. Je zreteľné, komu chcú vyhovieť

TRNAVA - Riaditeľ FC Spartak Trnava krúti hlavou nad vládnymi nariadeniami v súvislosti s koronavírusom. Je zreteľné, komu chcú vyhovieť, tvrdí
Milan Cuninka, riaditeľ Spartak Trnava.
Zdroj: facebook FC Spartak Trnava
Zdieľajte:

Slovenský šport v ohrození. Ešte pred pár dňami reálne hrozilo, že športové podujatia na Slovensku sa nebudú môcť konať.

Napokon sa konajú, ale bez diváckej účasti.

Nariadenia vlády? Diskriminačné

Riaditeľ FC Spartak Trnava Milan Cuninka vyjadril rozhorčenie a nespokojnosť s aktuálnymi vládnymi nariadeniami, ktoré z hľadiska športu považuje za diskriminačné.

„Sú diskriminačné voči športu. Handrkovali sme sa o pár ľudí navyše, aby sme mohli usporiadať zápas aspoň bez divákov. A nakoniec sme zistili, že počas bohoslužieb či v divadlách stačí šachovnicové sedenie. V akvaparkoch dokonca môže byť tisíc ľudí. Kde je potom tá premiérom avizovaná rovnosť?! Je zreteľné, komu chcú vyhovieť a čo je na periférii záujmu," hovoril pre šport.sk.

Trnavská City Arena má dostatočnú kapacitu aj možnosti, aby sa na nej dali usporiadať zápasy za prísnych bezpečnostných podmienok a opatrení aj s diváckou účasťou. Podobné argumenty však vláda nebrala zjavne pri svojom rozhodovaní do úvahy.

„Šport robíme pre divákov, takto to stráca zmysel. V obmedzenom počte by mohli byť na štadióne. Máme 19-tisícovú kapacitu, vieme zabezpečiť niekoľko oddelených sektorov s vlastným vchodom. Je nelogické, že sa neprihliada na kapacity štadiónov. A to ani nehovorím o tom, že sme exteriérový šport," nechápe Cuninka.

Prečítajte si aj

Martin Škrtel bol postrachom útočníkopv.Škrtel priznáva: Odmietol som Spartu, Trnavu aj klub zo španielskej La Ligy. A akých súperov si želá v Lige majstrov?

Za dovolenkárov pyká celý šport

Negatívne testy na Covid-19, nie staršie ako 12 hodín, pri všetkých zúčastnených na podujatí. Aj s takýmto nezmyselným nariadením vyrukovala slovenská vláda. Dopredu tušiac, že je to v podstate nereálne splniť.

„Prečo nežiadali negatívne testy aj od ľudí, ktorí k nám prichádzali v lete zo zahraničia? Na hraniciach bolo korzo bez kontroly a teraz za to pykáme my!," trefne reaguje na nezmyselnosť tejto "možnosti" riaditeľ Spartaka.

Milan Cuninka varuje, že ak vláda nepristúpi k zmierneniu nariadení, resp. adekvátne nebude kompenzovať straty klubom, tie nemajú bez príjmov zo vstupného či reklamných partnerov šancu dlhšie prežiť.

„Za takýchto podmienok sa nedá fungovať," vyhlásil.

Ani ohľadom sľubovaných kompenzácií však nemá veľké ilúzie.

„Nič konkrétne sme zatiaľ nedostali. Ak budú kompenzácie prerozdeľovať rovnako ako vydávajú opatrenia, tak si nerobím veľké ilúzie.”

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články