Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Škrtel priznáva: Odmietol som Spartu, Trnavu aj klub zo španielskej La Ligy. A akých súperov si želá v Lige majstrov?

ISTANBUL - Martin Škrtel priznal, aké tímy odmietol - prekvapujúco bol medzi nimi aj účastník španielskej La Ligy. A akých súperov si želá v skupine Ligy majstrov?
Martin Škrtel bol postrachom útočníkopv.
Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Slovenský obranca Martin Škrtel má za sebou úspešnú sezónu. V tureckom Basaksehire bol stabilnou súčasťou základnej jedenástky a v istanbulskom tíme sa mu podarilo získať titul. Po sezóne mu skončila zmluva a na rad prišla otázka jeho ďalšej budúcnosti.

V hre boli len dve možnosti

„Pripúšťal som si len dve možnosti: pokračovanie v Basaksehire alebo návrat domov na Slovensko. Počas sezóny som mal indície, že by klub chcel pokračovať v spolupráci, dohodli sme sa však, že to budeme riešiť až v lete. To sa aj stalo a napokon to vyústilo do novej zmluvy. Klub chcel dvojročný kontrakt, ja som však - rovnako ako vlani - preferoval jeden rok. Nechcem byť viazaný na dlhšie," prehovoril Škrtel pre šport.sk.

V období, keď Sparta Praha nemala jasno v tom, či sa jej podarí udržať slovenského obrancu Dávida Hancka, začala sa obzerať po možných alternatívach. Jednou z nich podľa českých médií mal byť aj Martin Škrtel. Ten priznal, že na stole skutočne mal ponuku od Sparty, no odmietol ju. A nielen ju.

Prečítajte si aj

Ivan Kmotrík mladší.Česi sa zastali Slovana: Testoval ich veterinár, všetko vedeli skôr ako Slováci a do Švajčiarska leteli na červenú!

Odmietol Spartu, Trnavu aj účastníka La Ligy

„Spomínala sa Sparta Praha, a to je aj pravda. S Tomášom Rosickým som bol viackrát v kontakte, chcel ma, ale vysvetlil som mu moju situáciu. Slušne som odmietol, ale potešilo ma, že ma chcel taký klub ako Sparta. Mal som ponuku z Turecka, z Dánska, zo Slovenska a dokonca aj zo Španielska, z najvyššej súťaže. Skutočne ma v dobrom prekvapilo, že aj v 35 rokoch bol o mňa taký záujem, ale už som naozaj zvažoval iba dve alternatívy."

Bývalý reprezentačný kapitán netají, že ho to už začína ťahať domov. Priznal, že mal aj dve ponuky zo Slovenska - z Trnavy a Trenčína.

„Počas koronakrízy, keď sa všetko začalo zatvárať, som viedol dosť intenzívne rokovania s Trnavou. Musím sa jej poďakovať za záujem, ktorý bol enormný. Spartak bol ochotný počkať do konca ligy na to, ako sa vyvinie moja situácia. Od začiatku však vedenie klubu vedelo, aké sú moje priority. Verím, že v Trnave pochopili, ako sa situácia vyvinula. Čo nevyšlo tento rok…”

Končiť sa nechystá, v LM chce Liverpool

Bývalý obranca anglického Liverpoolu, ruského Petrohradu či tureckého Fenerbahce si uvedomuje, že vek nezastaví. Má síce 35, no cíti, že má v nádrži palivo ešte viac ako len na jeden rok.

„Na 99 percent to bude môj posledný rok v zahraničí. Podľa toho, ako sa cítim teraz, môžem povedať, že sa ani po nasledujúcej sezóne nechystám končiť. Myslím si, že je správne, aby som sa vrátil a ešte doma rok či dva odohral. Kde to bude, ukáže čas. Teraz bol záujem najmä z Trnavy, ale neskôr sa ozval aj Trenčín, kde som futbalovo vyrastal. Uvidíme, kto ma bude po roku chcieť a či vôbec.”

Škrtel sa chce sústrediť predovšetkým na aktuálne pôsobenie v Basaksehire, v drese ktorého sa teší na skupinové súboje v prestížnej Lige majstrov. Istanbulský klub sa musí pripraviť na náročné konfrontácie s európskou špičkou. Škrtel pre šport.sk prezradil, ktoré tímy by si do skupiny prial.

„Určite by som chcel môj bývalý klub Liverpool. A potom kohokoľvek z partie Real, Barcelona, Bayern, PSG…"

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články