Lewandowski na lavičke Bayernu prvýkrát po viac ako dvoch rokoch. Pre Bavorov to skončilo pohromou

HOFFENHEIM - Hviezdny Robert Lewandowski na lavičke prvýkrát po viac ako dvoch rokoch
Zdroj: 36730

Robert Lewandowski po viac ako dvoch rokoch na lavičke bundesligového zápasu.

Tréner Hansi Flick namiesto neho v útoku uprednostnil Joshuu Zirkzeeho.

Lewandowski po viac ako dvoch rokoch na lavičke, skončilo to pohromou

Flick možno svoje rozhodnutie oľutoval, nakoľko Bayern prehral v Hoffenheime prekvapujúco vysoko 1:4.

Poľský top kanonier Lewandowski sa dostal do hry až v 57. minúte, keď vystriedal práve Zirkzeeho, no do streleckej listiny sa nezapísal.

25. septembra 2018 proti Augsburgu. V tento deň naposledy Lewandowski chýbal v základnej zostave Bayernu na bundesligový zápas, keď bol zdravotne v poriadku.

Dudu v Kolíne zrušili! Chcel 10 na dres, bola voľná, ale aj tak ju nedostal - toto je dôvod

Lewandowski sa kľúčovým spôsobom v minulej sezóne pričinil na zisku treble Bavorov. V 47 zápasoch vo všetkých súťažiach strelil 55 gólov.

Výborne začal aj novú sezónu. Pri výhre 8:0 so Schalke si pripísal gól a dve asistencie a vo štvrtok prispel asistenciou k víťazstvu nad Sevillou v Európskom superpohári.

Práve nabitý program stál za rozhodnutím vynechať Lewandowskeho po viac ako dvoch rokoch zo základnej zostavy.

Bayern porazil Sevillu 2:1 po predĺžení a Lewadowski odohral kompletných 120 minút.

„Naozaj sme to neoslávili, boli sme po 120 minútach príliš vyčerpaní," povedal Lewandowski po zisku trofeje pre nemecký Bild.

„V sobotu letíme do Hoffenheimu, nemáme voľný deň. Vlastne, päť dní ľadových kúpeľov by teraz bolo nádherných."

Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, Bild