Nové zázračné dieťa svetového futbalu? 17-ročný chlapec najmladším strelcom Bayernu v Bundeslige!

MNÍCHOV - Toto meno si dobre zapamätajte! Anglicko a Nemecko sa bije o to, koho bude reprezentovať
Zdroj: 36583

Jamal Musiala sa stal historicky najmladším strelcom gólu Bayernu v Bundeslige.

Zázračné dieťa Bayernu - bijú sa o neho Angličania a Nemci

V úvodnom stretnutí Bavorov v novej bundesligovej sezóne na domácom trávniku proti Schalke sa dostal mladík na ihrisko v 72. minúte a v 81. minúte pečatil konečné skóre na 8:0.

Vo veku 17 rokov a 205 dní sa stal najmladším strelcom Bayernu v Bundeslige a prepísal históriu slávneho nemeckého klubu.

Thiago Alcantara mieri na Anfield! Liverpool dosiahol dohodu s Bayernom - za koľko, na koľko a číslo dresu?

Musiala pritom len v júni debutoval v prvom tíme Bayernu. Ofenzívny stredopoliar je produktom akadémie Chelsea, do Mníchova prišiel v lete 2019. S Bavormi podpísal päťročný kontrakt.

Musiala sa narodil v Nemecku, no v mládežníckom veku reprezentoval Anglicko. Ako trinásťročný debutoval v reprezentačnom výbere U15 a už vtedy bolo zrejmé, že ide o obrovský talent.

Za výber Anglicka U16 v deviatich zápasoch strelil tri góly a pridal dve asistencie. Musiala má skúsenosť aj s výberom Anglicka U17 - v šiestich súbojoch dvakrát skóroval.

Dvakrát však hral aj za výber Nemecka U16 a tak sa dá očakávať boj národov o to, za koho bude nastupovať.