Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Tvrdý reštart - z La Ligy do Mladej Boleslav. Slovenský reprezentant zvolil stratégiu Dúbravku

MLADÁ BOLESLAV - Niekto by to mohol považovať ako veľký krok späť, no ide o premyslenú stratégiu slovenského reprezentanta
Róbert Mazáň, Mladá Boleslav.
Zdroj: fkmb.cz
Zdieľajte:

Slovenský obranca Róbert Mazáň raketovo vystrelil, keď zo Žiliny prestúpil priamo do španielskej La Ligy, upísal sa Celte Vigo. No v jednej z top 3 európskych súťaží bola konkurencia obrovská a Mazáň si nedokázal vydobyť stabilnú pozíciu.

Putoval po hosťovaniach v talianskych druholigových Benátkach či španielskom druholigovom Tenerife. Napokon sa rozhodol ako voľný hráč po ukončení kontraktu prestúpiť do českej Mladej Boleslav. Niekomu sa to môže zdať ako veľký krok späť, no ide o premyslenú stratégiu.

Ponuky aj z Dunajskej Stredy či Jablonca

Osemnásobný reprezentant mal na stole niekoľko ponúk, z ktorých si vyberal. Prehovoril o nich jeho agent David Zíka pre šport.sk.

„O slovo sa prihlásilo niekoľko klubov, ktoré o Roba prejavili záujem. V Česku to bol napríklad Jablonec a na Slovensku Dunajská Streda."

Mazáň mal o ďalšom pôsobisku jasno - chce nadobudnúť zápasovú prax, keďže od decembra nehral súťažný zápas, chce sa dostať do tempa, získať stabilnú pozíciu v základnej jedenástke a nadobudnúť späť stratené sebavedomie.

„Tou najhlavnejšou myšlienkou je, aby odohral dobrú sezónu. Ak by išlo všetko ako má, tak v budúcej sezóne by sa mohol teoreticky posunúť o ďalší stupienok vyššie. Mladá Boleslav nám vyhovela v podmienkach, podpísali sme zmluvu na jeden rok s opciou na ďalší. Pre Roba je to šanca na reštart a odohranie dobrej sezóny v českej lige. Ak sa mu to podarí, počas budúceho leta by mu ako voľnému hráčovi mohol vyjsť zaujímavý angažmán,” vysvetľuje jeho agent stratégiu, ktorú zvolili.

Prečítajte si aj

Obranca Martin Škrtel.Záchrana pre Slovensko? Martin Škrtel sa možno vráti do reprezentácie!

Stratégia ako v prípade Dúbravku

Zíka a spoločnosť GLOBAL Sports podobým spôsobom dokázali pomôcť k reštartu kariéry Martina Dúbravku. Výborné výkony v Liberci ho vystrelili do Sparty a odtiaľ putoval do Premier League, kde sa stal stabilnou jednotkou Newcastle Utd. a zaradil sa medzi najlepších brankárov v Anglicku.

„Trochu to prirovnávame k projektu, ktorý sme mali s Martinom Dúbravkom a Slovanom Liberec. Tiež sme sa dohodli na ročnej spolupráci a Maťo mal možnosť ukázať sa v Česku. To sa mu aj podarilo. Po roku prestúpil do Sparty Praha a zvyšok príbehu už všetci poznáme. Podobný projekt robíme aj u Roba Mazáňa. Teraz je to už iba v jeho rukách, aby uspel a posunul sa o stupienok vyššie. Hovoríme o Sparte, Slavii, Plzni alebo nejakej európskej súťaži."

Róbert Mazáň má pred sebou možno kľúčovú sezónu. Ak sa dokáže presadiť, môže sa výkonmi predať do kvalitnejšieho klubu či súťaže. Veľkým snom je pre neho kvalitnými výkonmi dostať sa späť do reprezentácie.

„Musíme si ale povedať pravdu. Robo je v situácii, keď potrebuje reštart. Dá sa povedať, že je to investícia do jednej sezóny. Opticky išiel nižšie, no ak sa mu podarí zaznamenať dobrú sezónu, môže ho to katapultovať vyššie. Teraz je ťah na ňom,” dodáva agent Zíka.

Faktom však je, že Mladej Boleslav úvod sezóny v českej lige vôbec nevyšiel. Prehrala všetky tri doterajšie zápasy a so skóre 2:9 figuruje na poslednej pozícii v tabuľke.

Mazáň absolvoval súťažnú premiéru v lige na ihrisku Plzne (prehra 1:2), nastúpil v základnej zostave a hral do 78. minúty. Pri pohárovej výhre v Hostouni 1:0 začínal slovenský obranca na lavičke, do hry prišiel v 62. minúte.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport.sk

Diskusia

Podobné články