Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Zlatan Ibrahimovič sa rozhodol: Kde bude hrať v ďalšej sezóne?

MILÁNO - Otázka budúcnosti Zlatana Ibrahimoviča rozlúsknutá - kde bude hrať v budúcej sezóne?
Zlatan Ibrahimovič, AC Miláno.
Zdroj: twitter AC Milan
Zdieľajte:

Zlatan Ibrahimovič pozdvihol AC Miláno na novú úroveň. Ťahá Rossoneri do pohárovej Európy. Aktuálne sú na šiestej pozícii znamenajúcej kvalifikáciu Európskej ligy. Na piaty AS Rím a priamu účasť v skupinovej fáze EL stráca AC Miláno len jediný bod. Odohralo o zápas naviac.

Po reštarte sezóny hrá AC Miláno ako vymenené. V Serii A ťahá šnúru 10 zápasov bez prehry, pričom 7 z nich doviedlo do víťazného konca. V rámci tejto série AC Miláno vyhralo na pôde Lazia, doma porazilo Juventus, remizovalo v Neapole a naposledy doma s Atalantou. Najlepšie tímy v lige pravidelne oberá o body. Ak by takto hralo od začiatku sezóny, môže bojovať o titul.

V podobnom duchu sa nedávno vyjadril aj Zlatan Ibrahimovič. Kľúčový hráč pri renesancii AC Milána sa mal rozhodnúť o svojej ďalšej budúcnosti. Koniec kariéry rezolútne odmietol s tým, že sa len rozcvičuje.

Zlatan Ibrahimovič predĺži v AC Miláno o ďalší rok

Taliansky novinár Vito Angele informoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter o tom, že Zlatan zostáva v Miláne.

„Zlatan obnoví kontrakt, ďalší rok. Plány sa zmenili po potvrdení Pioliho. Ibrahimovič sa stretne s vedením klubu na konci sezóny a budú riešiť obnovenie kontraktu!," napísal Vito Angele.

Ibrahimovič nedávno avizoval koniec na San Sire.

„Ibra bol zrodený, aby hral futbal a stále je najlepší v hraní futbalu. Uvidíme, ako sa budem cítiť o dva mesiace. A tiež uvidíme, čo sa udeje s klubom. Ak bude v tejto situácii, ak mám byť úprimný, je nepravdepodobné, že ma uvidíte v Miláne v budúcej sezóne," hovoril pre La Gazzetta dello Sport.

Pravdepodobne hovoril o situácii týkajúcej sa plánovanej zmeny na pozícii hlavného trénera. Stefano Pioli mal po sezóne na lavičke Milána skončiť a nahradiť ho mal Ralf Rangnick, ktorý sa mal stať aj športovým riaditeľom klubu.

Prečítajte si aj

Robert Lewandowski, FC Bayern.5 najväčších prestupov zadarmo za poslednú dekádu

„Kto je Rangnick? Ešte neviem, kto to je," reagoval na tieto šumy Zlatan svojským spôsobom.

Bolo zrejmé, že pod Piolim sa mu hrá výborne a celý tím fungoval. So zmenou na trénerskej pozícii nebol stotožnený a evidentne preto zvažoval svoj odchod zo San Sira.

Situácia sa ale zmenila. Stefano Pioli pred pár dňami podpísal s AC Miláno nový dvojročný kontrakt. Vedenie Rossoneri si uvedomilo, že to funguje a asi by rado nadviazalo na súčasný úspešný trend aj v novej sezóne. Preto by spojenie Pioli - Ibrahimovič chcelo na San Sire udržať. Prvá polovica je už podpísaná a ako sa podľa najnovších informácií zdá, je len otázkou času, kedy predĺži zmluvu aj Zlatan.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: twitter Vito Angele

Diskusia

Podobné články