Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Prekvapujúca náhrada za Setiéna? Novým trénerom sa má stať bývalá hviezda Barcelony. A nie je to Xavi

BARCELONA - Prekvapujúca náhrada za Setiéna? Kormidlo Barcelony má prebrať jej bývalá hviezda. A nie je to Xavi!
Tréner Quique Setién.
Zdroj: twitter FC Barcelona
Zdieľajte:

Patrick Kluivert sa možno stane náhradou za Quiqueho Setiéna na lavičke FC Barcelona. Informuje o tom španielske Mundo Deportivo.

Setién nahradil počas sezóny Ernesta Valverdeho, no ani pod jeho taktovkou to na Nou Campe nefungovalo. Jeho pozícia je veľmi neistá po tom, čo Barcelona ťahala za kratší koniec povrazu v boji o titul v La Lige s Realom Madrid.

Kluivert pracuje aktuálne v pozícii riaditeľa barcelonskej akadémie.

Prečítajte si aj

Lionel Messi, FC Barcelona.Messi naložil Barcelone ako ešte nikdy! Veľmi slabý, nevyrovnaný tím hrajúci v nízkej intenzite

Mundo Deportivo tvrdí, že zostava Barcelony považuje Patricka Kluiverta za dobrú náhradu Setiéna, pretože vie, ako by Katalánci mali hrať, keďže sám na Nou Campe ako hráč úspešne pôsobil.

Kluivert má trénerské skúsenosti - asistentom trénera bol v roku 2009 v holandskom NEC Nijmegen a v nasledujúcom roku bol šéfom lavičky tímu Twente Enschede do 21 rokov.

Skúsenosti naberal aj po boku Louisa van Gaala v holandskom národnom tíme, v tejto pozícii bol Kluivert 29 zápasov. Bol pri zisku bronzovej medaily na MS 2014 v Brazílii. Kluivert z holandskej lavičky zamieril na pozíciu hlavného trénera národného tímu Curacaa.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Mundo Deportivo

Diskusia

Podobné články