Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Henderson odhalil, prečo si po zápase LM nevypýtal dres od Messiho

LIVERPOOL - Jordan Henderson prezradil, prečo si po zápase Ligy majstrov v sezóne 2018-19 proti FC Barcelona nevypýtal dres od Lionela Messiho.
Virgil van Dijk, Lionel Messi a Jordan Henderson.
Zdroj: fcbarcelona.com - Miguel Ruiz
Zdieľajte:

Jordan Henderson si zobral k srdcu radu Roya Keana a v sezóne Ligy majstrov 2018-19 si po prehre FC Liverpool na Nou Campe s FC Barcelona nevypýtal dres od Lionela Messiho. Dodal, že si od Argentínčana dres po stretnutí nikdy nepýtal.

V minulej sezóne LM The Reds prehrali v úvodnom semifinále v Barcelone 0:3. Lionel Messi podal znamenitý výkon, strelil dva góly. V závere zápasu sa zaskvel famóznym gólom z priameho kopu z 25 metrov.

Henderson sa dostal do hry ako striedajúci hráč za zraneného Nabyho Keitu. Po stretnutí si nepýtal od Messiho dres, pretože mu nechcel ukázať úctu, pred čím ho varoval Roy Keane počas spoločného pôsobenia v Sunderlande.

Messi je strašne rýchly

„Vyvinulo sa to tak, že som prišiel do hry celkom skoro, keď sa Naby Keita zranil. Bolo to prvýkrát, čo som bol na ihrisku s Lionelom Messim," spomínal Henderson pre Daily Mail.

„Nepremýšľal som, že Ó môj bože, to je on, ale bez debaty hrá inak ako sa to javí v televízii. Je strašne rýchly. Keď teraz premýšľam o jeho priamom kope, stále nemôžem uveriť tomu, že skóroval. Vlastne som si myslel, že to bude prikrátke."

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.Messi alebo Cristiano Ronaldo? Podľa Beckhama je jeden z nich o úroveň vyššie

„Mohol by som rozprávať, aký je Alisson dobrý, ale Messi umiestnil tú strelu do jedinej oblasti, ktorú Ali nemohol pokryť. Rýchlosť, presnosť a precíznosť - bolo to absolútne perfektné," chválil Argentínčana Henderson.

Dôvod, prečo nechcel Messiho dres

„A či som nepremýšľal požiadať ho o výmenu dresu? Nie. Nikdy som to nespravil. Roy Keane mi povedal v Sunderlande, že ak niekoho požiadate o dres, vyzerá to, že máte z neho rešpekt."

Henderson pripustil, že si vymenil dres s Luisom Suárezom. Spravil výnimku zo svojej zásady, pretože chcel vzdať hold bývalému spoluhráčovi.

„Ako sa neskôr ukázalo, prišiel som domov s dresom Luisa Suáreza. Luis je dobrý chlapec a dal mi ho ako gesto, že sme spolu hrávali. Neviem, čo urobil s mojím," smial sa Henderson.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Daily Mail

Diskusia

Podobné články