VIDEO zostrihy európskej ligy: Pepe famóznym obratom zachránil Arsenal Londýn

BRATISLAVA – Vo štvrtkových dueloch 3. kola Európskej Ligy UEFA 2019/2020 sa v základnej zostave objavili zo slovenských futbalistov obranca Martin Škrtel v drese istanbulského Basaksehiru a Denis Vavro z Lazia Rím.
Pepe Arsenal Londýn.
Zdroj: images2.minutemediacdn.com

Škrtel sa tešil z víťazstva 1:0 proti rakúskemu Wolfsbergeru FC. V 44. minúte dostal slovenský stopér žltú kartu za nešportové správanie. V druhom dueli J-skupiny nastúpil Lázsló Bénes za Borussiu Mönchengladbach v 77. minúte zápasu proti domácemu AS Rím. Hoci Borussia začala aktívne, postupne prebrali iniciatívu rímski „vlci“ a na konci prvej tretiny zápasu ju korunoval gólom Zaniolo. Hostia dokázali napokon vyrovnať v nadstavenom čase.

Dominik Greif v zápase K-skupiny 3. kola Európskej ligy UEFA vo futbale Slovan Bratislava - Wolverhampton Wanderers.Brankár Greif prezradil prečo mal zimomriavky: VIDEO Slovan dobrým výkonom zápas nezvládol

Lazio Rím zmrazilo v Glasgowe Celtic Park tesne pred prestávkou, na konci úspešného rýchleho protiútoku bol Manuel Lazzari. Lenže zeleno-bieli duel otočili, Ryan Christie vyrovnal v 67. min a v 89. min po rohovom kope rozhodol Christopher Jullien. Pred Laziom je v E-skupine aj Kluž, ktorý vyhral v Rennes 1:0 aj vďaka tomu, že hostia odohrali takmer celý druhý polčas v deviatich.

Arsenal Londýn veľmi dlho doma prehrával s Vitoriou Guimaraes, ktorá mala po dvoch dueloch nula bodov. Po dvoch perfektne umiestnených priamych kopoch v posledných desiatich minútach otočil duel na konečných 3:2 striedajúci reprezentant Pobrežia Slonoviny Nicolas Pepe.

Vo vyrovnanej G-skupine, kde mali všetky štyri tímy po dvoch zápasoch tri body, sa po treťom kole dostal do čela švajčiarsky Young Boys Bern. Rozhodlo o tom jeho domáce víťazstvo 2:0 nad Feyenordom Rotterdam, pričom oba góly padli z jedenástok. V druhom zápase sa FC Porto a Glasgow Rangers rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

V H-skupine nevyužil v priamom súboji o priebežné prvé miesto výhodu domáceho prostredia Ludogorec Razgrad, Bulhari prehrali s Espanyolom Barcelona 0:1. Budapeštiansky Ferencváros zaknihoval rovnakým skóre cennú výhru v Moskve nad CSKA, o víťazstve „Fradi“ rozhodol striedajúci Roland Varga po dvoch minútach, čo vybehol na ihrisko. Slovenský stredopoliar Michal Škvarka presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Duel o prvé miesto po polovici zápasov základnej skupiny sa hral aj v I-skupine v belgickom Gente, domáci napokon vydolovali v nadstavenom čase v súboji s nemeckým Wolfsburgom bod za remízu 2:2, hoci v prvom polčase prehrávali už o dva góly. Oba góly domácich strelil ukrajinský stredopoliar Roman Jaremčuk. Francúzsky St.Etienne nepotvrdil vzostup formy z domácej ligy, kde tri zápasy po sebe vyhral, v dueli s ukrajinským PFK Olexandrija iba remizoval 1:1.

Futbal lopta random neviem TASR.Hrávaš futbal? Potom si koleduješ o tieto ochorenia!

V L-skupine potvrdil úlohu lídra Manchester United, ktorý zvíťazil na ihrisku Partizanu Belehrad, o jeho triumfe rozhodol už v prvom polčase Anthony Martial z pokutového kopu. Holandský Alkmaar si doma poradil s kazašskou Astanou najvýraznejším víťazstvom v prvej várke štvrtkových zápasov.

Hral sa i zápas A-skupiny, pod taktovkou slovenského rozhodcu Filipa Glovu sa v zápase bohatom na góly zrodila medzi FK Karabach a APOEL-om Nikózia remíza.

Európska liga UEFA 2019/2020 - 3. kolo

A-skupina:

FK Karabach - APOEL Nikózia 2:2 (1:2)

Góly: 13, Quintana, 29. Medvedev (vlastný) 58. Ailton - 45.+1 Hallenius. Rozhodoval: GLOVA (SR)

FC Sevilla - F91 Dudelange 3:0 (1:0)

Góly: 48. a 75. Vazquez, 78. El Haddadi. Rozhodoval: Papapetru (Gréc.)

Alba Palacios prvá transgender futbalistka v Španielsku.Dojemný príbeh mladej španielskej futbalistky: Jej minulosť už nie je tabu

B-skupina:

Dynamo Kyjev - FC Kodaň 1:1 (0:1)

Góly: 53. Šabanov - 2. Soteriu. Rozhodoval: Meler (Tur.)

Malmö FF - FC Lugano 2:1 (2:0)

Góly: 13. Berget (11 m), 32. Molins - 50. Gerndt. Rozhodoval: Harvey (Ír.)

Dani Alves by sa okamžite vrátil do Barcelony.Paríž plný rasistov. Ku mne si síce nikto nič nedovolil, veď by som ho poslal do... povedal Dani Alves

C-skupina:

FC Getafe - FC Bazilej 0:1 (0:1)

Gól: 18. Frei. ČK: 74. Bua (hostia) po 2. ŽK. Rozhodoval: Brisard (Fr.)

Trabzonspor - FK Krasnodar 0:2 (0:0)

Góly: 49. Berg, 90.+ 2 Vilhena. Rozhodoval: Lechner (Rak.)

Krasimir Balakov už nie je trénerom Bulharska.V zdevastovanom Bulharsku padla ďalšia hlava: Hráči boli takí vystresovaní, že nemali silu vzdorovať

D-skupina:

Sporting Lisabon - Rosenborg Trondheim 1:0 (0:0)

Gól: 70. Bolasie. Rozhodoval: Visser (Bel.)

PSV Eindhoven - LASK Linz 0:0

Rozhodoval: Kavanagh (Ang.)

Mbappe a jeho hetrik za PSG.Messiho rekord je minulosťou: Mbappe je teraz na výslní!

E-skupina:

Celtic Glasgow - Lazio Rím 2:1 (0:1)

Góly: 67. Christie, 89. Jullien - 40. Lazzari. Rozhodoval: Bebek (Chor.)

/za hostí Vavro celý zápas/

Stade Rennes - CFR Kluž 0:1 (0:1)

Gól: 9. Deac. ČK: 5. Mendy, 46. Camavinga - 82. Sušič. Rozhodoval: Jeskov (Rus.)

Radosť futbalistov z Andorry.Futbalový trpaslík šokoval celý svet: Na 57. pokus sa im to konečne podarilo

F-skupina:

Arsenal Londýn - Vitoria Guimaraes 3:2 (1:2)

Góly: 80. a 90.+3 Pepe, 32. Martinelli - 8. Edwards, 36. Bruno Duarte. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

Eintracht Frankfurt - Standard Liege 2:1 (1:0)

Góly: 28. Abraham, 73. Hinteregger - 82. Amallah. Rozhodoval: Stefanski (Poľ.)

Son Heung-Min v nadstavenom čase strelil nádherný gól.Zápas medzi kórejskými republikami plný otázok: Naživo ho nikto nemohol vidieť...

G-skupina:

FC Porto - Glasgow Rangers 1:1 (1:1)

Góly: 36. Diaz - 44. Morelos. Rozhodoval: Dabanovič (Čierna Hora)

Young Boys Bern - Feyenoord Rotterdam 2:0 (2:0)

Góly: 14. Assale (11m), 28. Nsame (11m). Rozhodoval: Kehlet (Dán.)

H-skupina:

CSKA Moskva - Ferencváros Budapešť 0:1 (0:0)

Gól: 86. Varga. Rozhodoval: Orel (ČR) /Za hostí Škvarka nenastúpil/

Ludogorec Razgrad - Espanyol Barcelona 0:1 (0:1)

Gól: 13. Campuzano. ČK: 88. Lopez (Espanyol) po 2. ŽK. Rozhodoval: Aghajev (Azer.)

Ezequiel Esperon nešťastne spadol z okna.Futbalový svet zasiahla tragická správa: Mladý Argentínec vypadol z okna

I-skupina:

KAA Gent - VfL Wolfsburg 2:2 (1:2)

Góly: 41. a 90+4 Jaremčuk - 3. Weghorst, 24. Joao Victor Rozhodoval: Ivanov (Rus.)

AS St. Étienne - PFK Olexandrija 1:1 (1:1)

Góly: 8. Gabriel – 14. Gabriel (vlastný). Rozhodoval: Eskas (Nór.)

Bastian Schweinsteiger sa teší na novú prácu.Legendárny Schweinsteiger má po konci kariéry pred sebou ďalšiu výzvu: Teším sa na svoju novú prácu

J-skupina:

AS Rím - Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:0)

Góly: 32. Zaniolo - 90.+5 Stindl (11m). Rozhodoval: Collum (Škót.) /Bénes za hostí od 77. minúty/

Majiteľ Leicesteru bol na palube zrúteného vrtuľníka.V Leicestri s dojemným gestom: Takto si úctia zomretých

Istanbul Basaksehir - Wolfsberger AC 1:0 (0:0)

Gól: 78. Kahveci. Rozhodoval: Peljto (BaH)

/Škrtel za domácich celý zápas/

Famózny zákrok Buffona.VIDEO Famózny zákrok Buffona: V závere zápasu vychytal víťazstvo Juventusu

L-skupina:

Partizan Belehrad - Manchester United 0:1 (0:1)

Gól: 43. Martial (11m). Rozhodoval: Fernandez (Šp.)

AZ Alkmaar - FC Astana 6:0 (2:0)

Góly: 39. A 83. Koopmeiners (oba z 11m), 43. Boadu, 77. Stengs, 85. Sugawara, 90.+2 Idrissi. Rozhodoval: Jorgji (Alb.)