Serie A 7. kolo: Toto by vám nemalo za žiadnych okolností uniknúť

BRATISLAVA - Prinášame vám výsledkový servis a to najlepšie, čo by vám nemalo uniknúť zo 7. kola talianskej Serie A.
Zdroj: 29125

Derby zápas Inter Miláno - Juventus Turín

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom derby 7. kola talianskej Serie A na pôde Interu Miláno 2:1 a svojho súpera preskočili na čele tabuľky. "Stará dáma" má na konte 19 bodov, druhý Inter o jeden menej.

Zápas začal lepšie pre starú dámu, keď už v 4. minúte zápasu sa presadil argentínsky útočník Dybala. V 18. minúte sa previnil hrou rukou Matthijs de Ligt z Juventusu Turín. Hlavný arbiter sa rozhodol pre pokutový kop. Situáciu si radšej potvrdil systémom VAR. Lautaro Martinez z Interu Miláno pohodlne skóroval z bieleho bodu, keď lopta skončila v ľavom dolnom rohu bránky.

Druhý polčas sa zdal pomerne vyrovnaný a všetko nasvedčovalo tomu, že si kluby body rozdelia. V 62. minúte prišiel na ihrisko nestarnúci Gonzalo Higuain a práve tento argentínsky útočník rozhodol o osude zápasu. V 80. minúte sa "Pipita" v pokutovom území uvoľnil vďaka prihrávke, ktorú vykúzlil Rodrigo Bentancur a pri zakončení sa nepomýlil. Lopta sa zatrepotala v ľavom dolnom rohu a skóre sa opäť menilo - 1:2. Zápas sa skončil nakoniec týmto výsledkom.

Inter Miláno - Juventus Turín 1:2 (1:1)

Góly: 18. Martinez (z 11m) - 4. Dybala, 80. Higuain /Škriniar za domácich celý zápas/

Conteho zverenci prišli aj o prvé miesto v tabuľke Serie A a zraneného Stefana Sensiho. Dvadsaťštyrirorčný stredopoliar musel odísť z ihriska v 33. minúte za stavu 1:1. "Myslím si, že sme doplatili na jeho stratu. Nezačali sme dobre druhý polčas, no postupne sme sa dostali do hry. Mohli sme skórovať, napokon sa to podarilo Juventusu. Ukázali veľkú ofenzívnu silu a skúsenosti. Mojim hráčom nemám čo vytknúť, sme mladý tím a máme pred sebou dlhú cestu, na ktorej sa nedajú robiť skratky," povedal Conte na oficiálnom klubovom webe.

Škriniar prízvukoval, že jeden zápas nerobí sezónu: "Čaká nás ešte veľa zápasov. Prehrali sme a mrzí nás to, v niektorých fázach zápasu sme zaostali a vieme, že sa musíme zlepšiť. My sa však zlepšíme, treba iba tvrdo pracovať."

VIDEO chvíľ hrôzy v Premier League: Lloris sa zvíjal v bolestiach, ihrisko opúšťal na nosidlách a s kyslíkovou maskou

Slováci v akcii

Denis Vavro - obranca Lazia Rím sedel celý zápas na striedačke.

Juraj Kucka - odohral celý zápas za FC Parmu.

Milan Škriniar - odohral celý derby zápas s Juventusom, no žiaľ bezúspešne. Jeho tím prehral 1:2.

VIDEO Dôvod zmŕtvychvstania Salzburgu na Anfielde? Z motivačného príhovoru kouča rakúskeho outsidera idú zimomriavky!

Smolná situácia kola

V 41. minúte zápase záložník FC Janova Lasse Schone nachytal na hruškách skúseného brankára AC Milána Pepeho Reinu. Po priamom kope španielsky brankár pustil lacný gól, keď lopta preletela do brány okolo jeho ľavej nohy.

Zaujalo nás

V zápase medzi potápajúcimi sa klubmi FC Janov a AC Miláno fanúšikovia videli dovedna až 4 červené karty po dvoch na oboch stranách. Na tom by nebolo nič zvláštneho, keby dve z tých kariet neboli udelené mimo ihriska. Riccarda Saponaru v závere prvého polčasu a Sama Castilleja v nadstavenom čase stretnutia vylúčil rozhodca priamo zo striedačky. Davide Biraschi z klubu FC Janov videl červenú kartu po ruke v 57. minúte zápasu a za tím AC Miláno Davide Calabria videl červenú po druhej žltej v 79. minúte zápasu.

Čo sa stalo s ich nádejami? Sny mladých talentov sa smutne rozplynuli

Systém VAR opäť úradoval

Systém Var okradol Ronalda o gól. V 41. minúte zápasu Cristiano Ronaldo sa trafil do brány, ale rozhodca jeho gól pre ofsajd neuznal.

Súhrn 7. kola Serie A

sobota 05.10.2019 - 7. kolo Serie A:

Hellas Verona - Sampdoria Janov 2:0 (1:0)

Góly: 9. Kumbulla - 81. Murru (vlastný gól)

S.P.A.L. 2013 - FC Parma 1:0 (1:0)

Gól: 31. Petagna, ČK: 70. Strefezza (S.P.A.L.)

/Kucka odohral za hostí celý zápas/

FC Janov - AC Miláno 1:2 (1:0)

Góly: 41. Schöne - 51. Hernandez, 57. Kessie (z 11 m), ČK: 45.+2 Saponara, 57. Biraschi - 79. Calbria, 90.+4 Castillejo

VIDEO Slovenská rozprávka na MS pokračuje: Borbélyho chlapci vyhrali skupinu a čaká ich vyraďovacia fáza!