VIDEO Súper Slovana v Európskej lige sa v Premier League postaral o senzáciu: Triumf na pôde majstrovského City!

LONDÝN – Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers prekvapujúco zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 8. kola najvyššej anglickej ligy na Etihad Stadium nad druhým Manchestrom City 2:0. Vedúci Liverpool, ktorý vo ôsmich dueloch sezóny ešte nestratil ani bod, tak má na čele náskok už osem bodov.
Zdroj: 27991

Prvý gól Wolvesu strelil desať minút pred koncom riadneho hracieho času po brejku Adama Traore, ktorý zužitkoval prihrávku Raula Jimeneza a strelou k žrdi prekonal brazílskeho gólmana Edersona Moraesa. V nadstavenom čase poistil Traore tri body ďalším presným zásahom, keď išiel od polovice ihriska sám na brankára. Hráči City mali celý duel prevahu v držaní lopty, no do priestoru bránky súpera vyslali len dve strely. Rovnaký počet mali aj hostia, obe však premenili na góly.

Vrásky na čele trénera Hapala: Dvojica reprezentantov prišla na zraz so zdravotnými problémami

Na tretiu priečku tabuľky poskočil londýnsky Arsenal, ktorý zdolal Bournemouth 1:0. O víťazný zásah sa postaral už v 9. minúte hlavou po rohu David Luiz. Chelsea nezaváhala v Sothamptone a nad "svätcami" zvíťazila jasne 4:1.

FC Arsenal – AFC Bournemouth 1:0 (1:0)

Gól: 9. Luiz

Manchester City – Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)

Góly: 80. a 90.+4 Traore

Southampton – FC Chelsea 1:4 (1:3)

Góly: 30. Ings – 17. Abraham, 24. Mount, 40. Kante, 89. Batshuayi