Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Rendla po zranení zaberá naplno: Zatiaľ je to bez bolesti

PODBREZOVÁ - Do zostavy slovenského futbalového fortunaligistu FK Železiarne Podbrezová sa vrátil Andrej Rendla, ktorý si v prvom kole sezóny 2016/2017 proti Spartaku Trnava roztrhol krížny väz v kolene a pauzoval takmer rok.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V letnej príprave na novú sezónu však už zaberá naplno a prvýkrát si zahral v júnovom prípravnom zápase proti Liptovskému Mikulášu. V ďalšom proti Pohroniu nehral, ale následne sa gólovo presadil do siete TS Podbeskidzie Bielsko-Biala: "Odohral som už dva zápasy po dvadsať – dvadsaťpäť minút. Som rád, že zatiaľ je to bez bolesti a aj tréningy vyzerajú dobre, takže uvidíme, ako to pôjde ďalej. Budem sa snažiť udržať sa čo najviac fit," citoval Rendlu oficiálny web železiarní.

Prečítajte si aj: VIDEO V Žiline sa tešia na dánskeho majstra: Na toto sme čakali celý rok

Pre 26-ročného útočníka bol takmer rok bez futbalu dlhým a náročným obdobím. "Bolo to trochu zdĺhavé, pretože ma zdržali nejaké komplikácie. Ako vždy. Bolo to ťažké. Vždy je ťažšie dostať sa zo zranenia ako normálne trénovať s chalanmi. Je to náročnejšie na psychiku, ale aj fyzicky sa dostať do formy, nabrať znova tie svaly a rozhýbať celé telo, tak, ale už som si na to zvykol. Už tie operácie ani nepočítam. Teraz naposledy som mal operáciu pravého kolena, ktorú mi najprv urobili viac-menej zle, pretože sa mi nedalo vystrieť koleno. Potom som potreboval ešte jednu, spraviť nejaké nápravy, aby sa kolenu vrátila plná funkčnosť," opísal peripetie majster Holandska s tímom Twente Enschede a dodal: "Ak bude tréner som mnou počítať a budem zdravý, tak určite si trúfam odohrať čo najviac."

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články