City pomaly zabúda na titul, dnes dostalo ďalšiu facku

Manchester City napriek hernej prevahe opäť zakopol.

V pondelňajšom dohrávanom zápase 31. kola anglickej Premier League prehral Manchester City na trávniku Crystal Palace 1:2. Domáci mali obrovskú šancu už v druhej minúte, no Zaha brankára Harta neprekonal. Napokon sa však dočkali, v 34. minúte v spornej situácii, ktorá zaváňala ofsajdom, doklepol loptu do opustenej bránky Glen Murray. Po zmene strán zasadil "Citizens" druhú ranu z priameho kopu Puncheon. Dvanásť minút pred koncom znížil Yaya Touré, no na prehre to už nič nezmenilo.

Crystal Palace dokázal poraziť Manchester City v Premier League po piatich zápasoch. Zverenci Manuela Pellegriniho prehrali už štvrtý zápas v roku 2015 a po prvýkrát za posledné štyri roky nebodovali v troch zápasoch na ihrisku súpera v rade.

City tak stratilo kontakt s vedúcou Chelsea, ktorá momentálne vedie ligu so sedembodovým náskokom pred Arsenalom. Manchesteru City patrí aktuálne štvrtá priečka, Crystal Palace poskočil na 11. miesto.