Bony strelil prvý ligový gól za Citizens, Arsenal pokračuje vo víťaznej sérii

Sumár dnešných zápasov anglickej Premier League.

Futbalisti Manchestru City otvorili 30. kolo anglickej Premier League presvedčivým triumfom nad West Bromwich Albion v pomere 3:0. V tabuľke najvyššej domácej súťaže im naďalej patrí druhá priečka, na vedúcu Chelseu Londýn strácajú len tri body. "The Blues" však majú dva zápasy k dobru.

Obhajca trofeje mal od začiatku zľahčenú cestu za víťazstvom. Obrana hostí v 2. minúte dvakrát nedovolene atakovala domáceho Bonyho v úniku na bránu, pričom za druhý zákrok ukázal hlavný rozhodca červenú kartu hosťujúcemu Garethovi McAuleymu. Citizens otvorili skóre v 27. minúte zásluhou Bonyho, na ktorého päť minút pred polčasom nadviazal Fernando. Domáci naďalej búšili do oslabeného súpera a odmenou im bol tretí presný zásah z kopačky Davida Silvu v 77. minúte, ktorým španielsky reprezentant spečatil zápasové skóre.

Futbalisti Arsenalu Londýn natiahli v sobotu víťaznú sériu v Premier League už na šesť zápasov. V dueli na trávniku Newcastle United zariadil ich triumf v pomere 2:1 francúzsky reprezentant Olivier Giroud, ktorý sa dvakrát presadil v prvom polčase, najskôr v 24. a následne aj v 28. minúte. V druhom dejstve dokázali "straky" už len skorigovať výsledok, úspešným strelcom bol Moussa Sissoko. Slovenský futbalista v službách Newcastle Ľubomír Šatka presedel duel na lavičke náhradníkov.

Premier League - 30. kolo

Manchester City - West Bromwich Albion 3:0 (2:0)

Góly: 27. Bony, 40. Fernando, 77. Silva. ČK: 2. McAuley (WBA)

Newcastle United - Arsenal Londýn 1:2 (0:2)

Góly: 48. Sissoko - 24. a 28. Giroud

/Ľ. ŠATKA za domácich na lavičke náhradníkov/

FC Southampton - FC Burnley 2:0 (1:0)

Góly: 37. Long, 58. Shackell (vl.)

Stoke City - Crystal Palace 1:2 (1:2)

Góly: 14. Diouf - 41. Murray (z 11 m), 45.+2 Zaha

Tottenham Hotspur - Leicester City 4:3 (2:1)

Góly: 6., 13., 64. Kane (tretí z 11 m), 85. Schlupp (vl.) - 38. Vardy, 50. Morgan, 90. Nugent

Aston Villa - AFC Swansea City 0:1 (0:0)

Gól: 87. Gomis

West Ham United - FC Sunderland 1:0 (0:0)

Gól: 88. Sakho