Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

7 hráčov, ktorí rozhodnú bitku o TOP 4

Hoci sa to nezdá, anglická Premier League sa pomaly blíži k svojmu koncu a bitka o TOP 4 je aj naďalej otvorená. My vám prinášame sedem hráčov, ktorí by túto bitku mali rozhodnúť v prospech svojho tímu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Sadio Mane

Útočníkovi Southamptonu, ktorý predtým pôsobil v Salzburgu, vychádza táto sezóna veľmi dobre. Dokáže sa presadiť aj proti silným mužstvám. Podieľal sa napríklad na víťazstve proti Arsenalu 2:0 alebo remíze 1:1 s Chelsea. Je veľmi rýchly a to robí súperovým obrancom nesmierne problémy.

Wayne Rooney

Aj keď sa mu v aktuálnej sezóny príliš nedarí, jeho skúsenosti a ťah na bránku môžu byť pre United tým rozhodujúcim faktorom. Rooney je vodcom výberu Louise Van Gaala a v spojení s ďalšou útočnou silou, Robinom Van Persiem, tvorí silné duo, ktoré by mohlo Manchestru priniesť vytúženú pozíciu v prvej štvorke.

David De Gea

Španielsky brankár má v aktuálnej sezóne skvelú formu a celkom má na svojom konte 10 čistých kont. Obrana „Červených diablov“ nie je úplne najlepšia, a tak si bývalý brankár Atlética Madrid užíva práce dosýta. Bývalý hráč United Roy Keane ho nazval „najlepším brankárom sveta“ po skvelom výkone vo štvrťfinále FA Cupu. Dokáže si však svoju fazónu udržať až do konce sezóny?

Raheem Sterling

Raheem Sterling si našiel svoje miesto a stal sa tak súčasťou výberu Brendana Rodgersa. Šikovný mladík je v súčasnej sezóne spoločne s Gerrardom najlepším strelcom Liverpoolu s desiatimi gólmi. Jeho umenie s loptou a rýchlosť bude pre klub z prístavného mesta veľmi dôležité v zostávajúcich ťažkých zápasoch s United, Arsenalom či Chelsea.

Alexis Sanchez

Sanchez je jednoznačným ťahúňom „Gunners“. Čiľan si zatiaľ na svoje konto pripísal celkom devätnásť gólov vo všetkých súťažných zápasoch a s veľkou pravdepodobnosťou sa toto číslo prehupne cez dvadsať. Ihneď po svojom príchode sa stal jednou z najvýznamnejších postáv útočnej sily a jeho góly či gólové prihrávky budú veľmi dôležitým faktorom, ktorý Arsenal môže dostať do prvej štvorky.

Philippe Coutinho

Šikovný záložník Liverpoolu si za svoje výkony vyslúžil niekoľko potleskov, je treba však dodať, že oprávnene. Coutinho doposiaľ strelil päť gólov a na štyri prihral. Jeho výnimočnosť tkvie v skvelých finálnych prihrávkach a držaní lopty. K tomu všetkému si svoju výkonnosť dokáže udržať. Liverpoolske číslo desať je tak jedným z kľúčových hráčov, ktorých Liverpool vo svojom kádri má.

Harry Kane

Pravdepodobne najpríjemnejším prekvapením ročníku je tento dvadsaťjeden ročný útočník zo severného Londýna. Do sezóny síce vplával ako neskúsený mladík, teraz je však tretím najlepším strelcom v Európe (pred ním je len duo Cristiano Ronaldo a Lionel Messi). Jeho doterajších dvadsaťšesť gólov možno bude znamenať povolanie do anglickej reprezentácie. Pre Tottenham môže byť jeho skvelá forma tým, vďaka čomu sa „Spurs“ dostanú do prvej štvorky.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: FutbalovýSvet.sk

Diskusia

Podobné články