Chelsea iba remizovala so Southamptonom, pred City má šesťbodový náskok

Premier League - 29. kolo.

Futbalisti FC Chelsea Londýn nevyužili naplno zaváhanie konkurenta v boji o titul Manchestru City a v nedeľňajšom zápase 29. kola anglickej Premier League iba remizovali doma so Southamptonom 1:1. Na čele tabuľky tak zvýšili náskok pred druhými Citizens na šesť bodov.

Skóre duelu otvoril už v 11. minúte španielsky kanonier Diego Costa, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Branislava Ivanoviča. Už o osem minút neskôr ale fauloval vo vlastnej šestnástke Nemanja Matič a rozhodca nariadil penaltu, ktorú Dušan Tadič s prehľadom premenil. V samom závere mohli rozhodnúť o výhre domácich Azpilicueta, Rémy i Terry, no svoje šance nevyužili a tak sa na Stamford Bridge zrodila remíza, z ktorej mali väčšiu radosť hostia.