Arsenal v derby zdolal West Ham, Villa v priamom boji o záchranu porazila Sunderland

Sumár dnešných zápasov anglickej Premier league.

Futbalisti Crystal Palace zvíťazili v sobotňajšom zápase 29. kola anglickej Premier League nad Queens Park Rangers 3:1 a ziskom troch bodov si poistili 12. miesto v tabuľke. Domáci rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, ktorý vyhrali po góloch Wilfrieda Zahu, Jamesa McArthura a Joela Warda 3:0.

Arsenal v londýnskom derby zdolal West Ham United 3:0 a dosiahol piaty triumf za sebou. Skóre otvoril tesne pred polčasovou prestávkou Olivier Giroud, francúzsky útočník potom v 81. minúte pripravil presný zásah pre Aarona Ramseyho. Gólovú poistku pridal o tri minúty neskôr Mathieu Flamini. Arsenal na treťom mieste zvýšil náskok pred Manchestrom United na štyri body.

Hráči Aston Villy sa strelecky utrhli v Sunderlande, keď v prvom polčase zaznamenali štyri góly. Rovnaký počet dosiahli na súperových ihriskách za úvodných sedem mesiacov sezóny.