Newcastle vyhral na ihrisku Hull City, Sturridge sa pri návrate gólovo presadil

Premier league - 23. kolo.

Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v sobotňajšom zápase 23. kola anglickej Premier League na ihrisku Hull City 3:0. Pre trénera hostí Johna Carvera to bolo prvé víťazstvo v novej funkcii. Hull po ďalšej prehre zostal na 18. priečke v tabuľke a v najbližších týždňoch ho čaká náročný boj o záchranu v najvyššej súťaži.

FC Liverpool si poradil na domácom trávniku s West Hamom United 2:0. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre krátko po zmene strán Raheem Sterling, ktorý využil presnú prihrávku od Philippa Coutinha. Brazílsky tvorca hry asistoval aj na druhý gól "the Reds", keď po jeho centri skóroval Daniel Sturridge. Anglický reprezentant sa strelecky presadil vo svojom prvom zápase po štvormesačnej pauze zavinenej zranením kolena. Jeho slovenský spoluhráč Martin Škrtel odohral v strede domácej obrany celý zápas. Liverpool zaznamenal jedenáste víťazstvo v sezóne, v tabuľke preskočil práve West Ham a dostal sa na siedme miesto.

Uspel aj Manchester United, "červení diabli" z Old Trafford si bez problémov poradili s Leicestrom City (3:1). O svojom triumfe rozhodli domáci už v prvom polčase, ktorý po presných zásahoch Robina van Persieho, Radamela Falcaa a vlastnom góle Wesa Morgana vyhrali 3:0.

Víťazstvo Stoke City nad Queens Park Rangers 3:1 zariadil troma gólmi útočník Jonathan Walters.