Chelsea rozdrvila Swansea

V 22. kole sa darí hosťom.

Futbalisti FC Liverpool v zostave so slovenským stopérom Martinom Škrtelom zvíťazili v sobotňajšom zápase 22. kola anglickej Premier League na ihrisku Aston Villy Birmingham 2:0.

"The Reds" sa vo Villa Parku ujali vedenia v 24. minúte zásluhou talianskeho útočníka Fabia Boriniho, ktorý sa presadil akrobatickým spôsobom po centri Hendersona. Tesne po zmene strán mohol náskok hostí poistiť Škrtel, po rohovom kope však hlavičkoval z päťky iba do žrde. V 79. minúte spečatil triumf Liverpoolu vydarenou strelou z hranice šestnástky Rickie Lambert. Škrtel hral za hostí celý zápas.

Vedúca Chelsea si odniesla tri body z trávnika Swansea po tom, čo domáce "labute" roztrhala 5:0. Londýnčania úplne ovládli dianie na ihrisku, v úvodných 36 minútach nastrieľali štyri góly, po dvoch dali Brazílčan Oscar a španielsky kanonier Diego Costa. V druhom polčase prikrášlil ešte výsledok nemecký krídelník André Schürrle. Zverenci trénera Joseho Mourinha tak na čele tabuľky zvýšili náskok pred druhým Manchestrom City na päť bodov, "Citizens" však majú k dobru nedeľňajší domáci súboj s Arsenalom.

Sériu troch zápasov bez víťazstva preťal Manchester United, ktorý vyhral na trávniku Queens Park Rangers vďaka gólom Fellainiho a Wilsona 2:0.