Arsenal bodoval naplno, séria Manchestru United skončila

Sanchez opäť úradoval.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 21. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Arsenal Londýn nad Stoke City 3:0. Kanonieri o svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvom polčase, keď v 6. minúte po centri Alexisa Sancheza otvoril skóre Laurent Koscielny a v 33. minúte po rýchlej kombinácii s Tomášom Rosickým zvýšil Sanchez na 2:0. V úvode druhého polčasu Čiľan z voľného priameho kopu našiel medzeru v múre a s prispením brankára Begoviča svojím druhým gólom v zápase zvýšil na konečných 3:0. Arsenal však už v 13. minúte prišiel o francúzskeho obrancu Mathieua Debuchyho, ktorý si pri páde po súboji s Markom Arnautovičom poranil pravé rameno a z ihriska ho odniesli na nosidlách.

Od 2. novembra a po desiatich ligových zápasoch bez prehry v rade pocítil jej trpkosť Manchester United, ktorý na svojom trávniku podľahol Southamptonu 0:1, keď sa o jediný gól zápasu postaral v 69. min striedajúci Dušan Tadič. Southampton sa vďaka tomuto víťazstvu posunul v tabuľke na 3. miesto o dva body pred United.