Chelsea sa odpútala na čele, darilo sa tímom z dna

Chelsea má opäť na čele tabuľky náskok.

Futbalisti Liverpoolu zdolali v úvodnom zápase 21. kola anglickej Premier League Sunderland tesne 1:0. O jediný gól sa postaral už v 9. minúte Lazar Markovič, ktorý sa výborne zorientoval v pokutovom území a využil prihrávku Fabia Boriniho. Krátko po zmene strán musel predčasne pod sprchy Liam Bridcutt a domáci tak dohrávali v oslabení. Paradoxne to však boli "čierne mačky", ktoré mali najväčšiu šancu na skórovanie. V 53. minúte napálil Johnson z hranice šestnástky len do brvna Mignoletovej brány. Liverpool, v drese ktorého odohral celý zápas aj Martin Škrtel, už vedenie ubránil a bez prehry je už takmer mesiac.

Manchester City iba remizoval na ihrisku Evertonu 1:1, keď na vedúci gól Fernandinha, ktorý v 74. min hlavou jemne posunul do siete loptu po centri Davida Silvu, odpovedal už o štyri minúty presnou hlavičkou Steven Naismith po voľnom priamom kope Leightona Bainesa. Od Citizens sa tak na čele tabuľky na rozdiel dvoch bodov odpútala FC Chelsea, ktorá na svojom trávniku zdolala Newcastle United po góloch Oscara a Diega Costu 2:0. Queens Park Rangers nebodoval ani v desiatom zápase na ihrisku súpera, keď prehral v Burnley 1:2.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Crystal Palace nad Tottenhamom Hotspur 2:1. "Kohúti" sa ujali vedenia v 49. minúte po presnej strele Harryho Kanea z hranice šestnástky, ale domáci v 69. min vyrovnali po premenenom pokutovom kope Dwighta Gayleho a víťazný obrat dokonal v 80. minúte po peknom sóle Adlena Guediouru presnou strelou Jason Puncheon.