Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Prvý súper Slovenska na EURO schytal tvrdú ranu: Toto naozaj bolí, nevyzerá to dobre

BRUSEL - Prvý súper Slovenska na EURO sa musí vysporiadať s nepríjemnou správou.
Belgickí hráči pózujú pred prípravným zápasom.
Belgickí hráči pózujú pred prípravným zápasom. Zdroj: TASR/AP - Omar Havana
Zdieľajte:

Belgický futbalista Thomas Meunier neodcestuje so svojimi reprezentačnými spoluhráčmi na ME do Nemecka. Tridsaťdvaročný pravý obranca utrpel zranenie zadného stehenného svalu a je otázne, či bude môcť na šampionáte štartovať. Belgičania budú súperom Slovenska v základnej E-skupine, ich vzájomný duel je na programe v pondelok 17. júna.

Meunier predčasne striedal v sobotňajšom prípravnom zápase proti Luxembursku (3:0) a v najbližších dňoch ho čakajú zdravotné testy, ktoré potvrdia vážnosť zranenia.

Prečítajte si aj

Tomáš Souček a gólové oslavy futbalistov Česka.Česko pred EURO schytalo krutú ranu pod pás: Nešťastná nehoda vyradila reprezentačnú hviezdu!

"Bol veľmi sklamaný a my samozrejme tiež. Ešte nevieme, aké je to zlé, ale nevyzerá to dobre. Toto naozaj bolí, pretože Thomas bol v posledných dňoch veľmi pozitívne naladený a tiež veľmi profesionálny. Dúfame v to najlepšie, ale v skutočnosti to nevyzerá dobre," uviedol tréner národného tímu Domenico Tedesco.

V belgickej nominácii zároveň figurujú zranení obrancovia Arthur Theate a Jan Vertonghen. Tedesco dodal, že je odhodlaný ponechať ich v zostave, aj keď nebudú pripravení hrať v prvých zápasoch. Informácie priniesla agentúra Reuters.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články