Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Česko pred EURO schytalo krutú ranu pod pás: Nešťastná nehoda vyradila reprezentačnú hviezdu!

PRAHA - Českí futbalisti odcestujú na majstrovstvá Európy do Nemecka bez stredopoliara Michala Sadílka.
Tomáš Souček a gólové oslavy futbalistov Česka.
Zdroj: TASR/AP - Czarek Sokolowski
Zdieľajte:

Dvadsaťpäťročný reprezentant si počas sobotného voľného dňa poranil nohu.

Sadílek ešte v piatok odohral prípravný duel Čechov proti Malte (7:1), osudná sa mu stala jazda na bicykli nasledujúci deň. "Hráči, ktorí v piatok v prípravnom zápase s Maltou odohrali viac než polčas, mali v sobotu individuálny program. Bohužiaľ, Michal Sadílek nešťastne spadol počas jazdy na bicykli a utrpel tržnú ranu v oblasti predkolenia," uviedol hovorca národného tímu Petr Šedivý.

Prečítajte si aj

Fanúšikovia zapálili svetlice a dymovnice počas súboja Slovana s Trnavou.Rekordné návštevnosti v našej futbalovej lige: Takéto čísla sme tu nemali za uplynulých 10 sezón!

Stredopoliar holandského Twente mal pritom na šampionáte patriť medzi hráčov nastupujúcich v základnej zostave. "Je to pre nás veľké oslabenie, pretože Michal patrí medzi skúsených hráčov. Veď v priebehu zápasu s Maltou mal na sebe aj kapitánsku pásku. Prajem mu za celý tím, aby sa čo najrýchlejšie uzdravil," citoval trénera tímu Ivana Hašeka portál iSport.cz. O náhrade za Sadílka sa podľa Hašekových slov rozhodne v najbližšej dobe.

Česi odohrajú záverečné prípravné stretnutie pred ME v pondelok 10. júna, o 18.00 h si zmerajú sily so Severným Macedónskom. Na turnaji sa v F-skupine predstavia postupne proti Portugalsku, Gruzínsku a Turecku.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články