Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Strelec, Kucka, Bajrič, Tolič a ďalší: Slovan rozhodol o budúcnosti svojich hviezd

BRATISLAVA - Futbalový klub Slovan Bratislava v piatok predĺžil zmluvy so slovinským obrancom Kenanom Bajričom do roku 2028 a na nasledujúcu sezónu aj s Lukášom Pauschekom.
Oslavy hráčov ŠK Slovan Bratislava po získaní majstrovskej trofeje.
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
Zdieľajte:

Zároveň si uplatnil opciu na Marka Toliča, s ktorým podpísal kontrakt do roku 2026. Informovala oficiálna stránka klubu.

"Sme veľmi radi, že sme si poistili Kenana Bajriča ako oporu našej defenzívnej línie. Kenan odohral po návrate z hosťovania výbornú sezónu a potvrdil svoje nesporné kvality. Bolo pre nás prioritou zazmluvniť si ho na dlhšie obdobie, keďže pôvodný kontrakt sa blížil ku svojmu koncu. Kenan zostáva belasým minimálne do roku 2028, z čoho sa veľmi tešíme," vyhlásil pre oficiálnu stránku generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Dvadsaťdeväťročný Bajrič prišiel do Slovana začiatkom roka 2018 z Olimpije Ľubľana. Bol na začiatku úspešnej éry, keď sa tešil z titulov v sezónach 2018/19, 2019/20 i 2020/21. V belasom drese si zahral v skupine Európskej ligy na jeseň 2019. Od leta 2021 strávil dve sezóny na hosťovaní na Cypre. Po tom, ako sa pred rokom vrátil, patril k najvyťaženejším hráčom tímu. Naskočil do 44 z celkového počtu 51 súťažných duelov.

"Som veľmi rád, že vo svojej kariére budem pokračovať v Slovane Bratislava. Úprimne, keď som sa minulé leto vracal z hosťovania, tak asi málokto čakal, že sa to takto pekne vyvinie. O to som však radšej. Pôsobenie v Slovane si teraz užívam možno ešte viac než kedykoľvek predtým. V Európe som odohral prakticky všetko, získali sme titul, bola to veľmi vydarená sezóna, a už sa teším na tú ďalšiu aj s našimi fanúšikmi," povedal.

Chorvátsky futbalista Tolič prišiel minulé leto na hosťovanie s opciou z Dinama Záhreb. Slovan si teraz uplatnil opciu a získal ho do svojich radov. "Na Marka Toliča sme si uplatnili opciu, keďže doteraz bol u nás na hosťovaní. Som rád a teším sa, že sa stáva naším hráčom," povedal Kmotrík ml. Tolič v úvodnej sezóne v belasom drese zaznamenal celkom 12 súťažných gólov. "Som rád, že som sa po hosťovaní stal hráčom Slovana. Cítim sa tu naozaj veľmi dobre a verím, že spoločne môžeme byť úspešní. Teším sa na okamihy, ktoré sú pred nami," povedal.

Na Tehelnom poli zostal aj odchovanec klubu a zberateľ titulov Pauschek. "Tešíme sa, že Lukáš Pauschek zostáva belasý. V Slovane má svoje miesto ako kvalitný futbalista i odchovanec, ktorý je s klubom spätý prakticky odmalička. Podpísali sme nový ročný kontrakt, v podobe Lukáša si ponechávame spoľahlivosť na ihrisku i osobnosť mimo neho, čo je pre kabínu a mužstvo taktiež veľmi dôležité," vyhlásil Kmotrík ml. Pauschek získal so Slovanom rekordných sedem majstrovských titulov (2010/11, 2012/13, 2019/20, 2020/21, 2021/22, 2022/23 a 2023/24). Pre belasých je dôležitý aj svojou univerzálnosťou, keď okrem svojho postu na pravom kraji obrany môže zaskočiť aj naľavo, v strede, či dokonca ako defenzívna šestka.

"Som veľmi rád, že nosím belasý dres, v ktorom som cez všetky vekové kategórie prešiel až do A-mužstva. Je to pre mňa domov. Veľmi si vážim, že som dosiahol sedem titulov práve so Slovanom, veľa to pre mňa znamená. Teším sa na ďalšie výzvy, poďme si spoločne po ďalší titul," povedal Pauschek.

Prečítajte si aj

Milan Škriniar v drese francúzskeho PSG.Tvrdá rana pre Škriniara: Luis Enrique ho v PSG už nechce, zmení v lete dres?

Návrat Strelca

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava aktivoval opciu na prestup Davida Strelca, ktorý sa definitívne vracia do svojho materského klubu. Vedenie klubu s ním podpísalo kontrakt do roku 2028.

Dvadsaťtriročný reprezentant prišiel vlani v lete na hosťovanie s opciou z talianskej Spezie. "Teším sa, že David Strelec sa po hosťovaní stáva opäť naším kmeňovým hráčom. Aktivovali sme opciu a získali sme ho späť z talianskej Spezie. V Davidovi vidíme naďalej obrovský potenciál zlepšovať sa a rásť, pričom obe strany mali záujem, aby pokračoval v Slovane, pravidelne hrával, a bol platnou súčasťou tímu. Rovnako vnímame jeho potenciál presadiť sa v slovenskej reprezentácii. Je to náš odchovanec, chce nosiť belasý dres. Dohodli sme na spolupráci prinajmenšom do roku 2028," pre klubový web povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Strelec je odchovanec Slovana, kde prešiel akadémiou a mládežníckymi kategóriami. V A-mužstve debutoval v sezóne 2018/19. Je aj členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie. V končiacej sezóne si pripísal 13 presných zásahov, ku ktorým pridal 10 asistencií.

"Už keď som sem v lete prichádzal, tak som vedel, že to bude fajn. Som doma. Sezóna mi futbalovo vyšla, aj keď viem, že to môže byť vždy lepšie. Verím, že už tá ďalšia bude lepšia, a budeme spoločne úspešní. Teším sa, že zostávam doma v Slovane," vyjadril sa Strelec.

Kucka zostáva

Slovenský futbalový repezentant Juraj Kucka bude pôsobiť v Slovane Bratislava aj v nasledujúcej sezóne. Klub o tom informoval v piatok na svojej oficiálnej stránke.

"Som nesmierne šťastný, že Juraj Kucka pokračuje vo svojej kariére v belasom drese. Od svojho príchodu sa stal futbalovo i ľudsky prakticky nenahraditeľnou súčasťou nášho mužstva. Jeho zdravotný stav sa vyvíja pozitívne, nič mu teda nebude brániť naplno naskočiť do novej sezóny, v ktorej budeme potrebovať jeho charakter i kvalitu. Dohodli sme sa na novej ročnej zmluve," uviedol generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Kucka sa v závere sezóny dostáva zo zranenia, ktoré utrpel v derby v Trnave, na štart nového ročníka by však mal byť pripravený. Je prvý zástupca kapitána Vladimíra Weissa ml., ktorého v končiacej sa sezóne taktiež trápili zranenia. "Vlado Weiss je dôležitou súčasťou mužstva na ihrisku i v kabíne, je správnym kapitánom a lídrom. Všetci si veľmi prajeme, aby bol zdravotne fit a mohol opäť tešiť fanúšikov svojimi peknými akciami, gólmi i prihrávkami. Vieme, aký dôležitý pre nás dokáže byť, čo už viackrát dokázal v zlomových chvíľach aj v európskych zápasoch. Som rád, že Vlado má s nami kontrakt aj na ďalšiu sezónu, a že zostáva s nami," pokračoval Kmotrík ml.

Rokovania ešte prebiehajú s ďalšími hráčmi, ktorým sa končia kontrakty. "Samozrejme, paralelne pracujeme aj na ďalších veciach týkajúcich sa hráčskeho kádra. S Jaromírom Zmrhalom, Guramom Kašiom i Jabom Kankavom rokujeme o ich budúcnosti a prípadnej budúcej spolupráci. O výsledku rokovaní budeme včas informovať," dodal Kmotrík ml.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články