Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO "Darovanie" dresu, aké futbalový svet ešte nevidel: Peniaze som si nemal vziať

MÁLAGA - Netradičná výmena dresu za peniaze medzi fanúšikom a futbalistom sa udiala v španielskej tretej najvyššej súťaži (Primera RFEF).
Lavička (Ilustračné foto).
Zdroj: Freepik.com
Zdieľajte:

Televízne kamery zachytili a odvysielali v programe El Chiringuito, ako si Dani Lorenzo z klubu Málaga CF po stretnutí vyzliekol svoj dres a zinkasoval za neho 50 eur od diváka.

Po stretnutí medzi Málagou a "béčkom" Atlética Madrid sa 21-ročný Lorenzo vybral smerom k priaznivcom svojho klubu. Jeden z nich využil príležitosť a požiadal ho o dres. Lorenzo si však uvedomil klubovú politiku týkajúcu sa rozdávania dresov a fanúšikovi vysvetlil, že ich nemôže rozdávať, pretože by mu zamestnávateľ účtoval poplatok.

Prečítajte si aj

Fanúšikovia vítajú tímový autobus futbalistov Bayeru Leverkusen.VIDEO Vulgárny slovenský rodák sa po historickom titule stal hitom internetu: Brankár to určite nevyhral, ku*va!

Ani to však muža na tribúne neodradilo a okamžite Lorenzovi ponúkol, že mu za dres zaplatí a z vrecka vytiahol bankovku v hodnote 50 eur. Zaskočený stredopoliar Málagy túto sumu prijal, nanešťastie všetko nasnímali prítomné kamery.

Nie je milionár

"Stalo sa to tak rýchlo. Aby to ľudia pochopili, hráme v Primera RFEF, nie som milionár, hoci by som ním chcel byť. Dostali sme obmedzený počet dresov na rozdávanie a ja som tie svoje už rozdal. Za tie ďalšie nám klub účtuje poplatok, čo som spomenul človeku na tribúne. On mi ponúkol 50 eur, to ma prekvapilo a inštinktívne som zareagoval, že to beriem," uviedol Lorenzo pre miestny denník Diario Sur.

Netradičná scéna si získala pozornosť po tom, čo sa video stalo virálnym. V dôsledku toho Lorenzo vyjadril fanúšikovi vďačnosť, ale aj náznak ľútosti: "Je to pre mňa veľmi ťažké. Teraz, keď sa nad tým zamýšľam, si uvedomujem, že som si peniaze nemal vziať. Urobil som to v najlepšie viere a dúfam, že to ľudia pochopia."

Andalúzsky klub zostúpil do tretej ligy v uplynulom ročníku po piatich sezónach v druhej najvyššej súťaži. Málaga predtým pôsobila desať sezón v La Lige.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články