Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Hrozná tragédia! Zomrel len 13-ročný futbalista, vypil tri plechovky tohto nápoja

BUKUREŠŤ - Hrozná tragédia! Zomrel len 13-ročný futbalista, pred tréningom vypil tri plechovky tohto nápoja.
Cifor Hodoroga zomrel vo veku 13 rokov.
Zdroj: facebook Cifor Hodoroga
Zdieľajte:

Obrovská tragédia sa udiala v rumunskom mestečku Maieru. Len 13-ročný futbalista Cifor Hodoroga skolaboval po tom, čo pred tréningom vypil tri plechovky energetického nápoja. V Rumunsku pritom platí zákaz predaja týchto nápojov mladistvým.

Mladý futbalista sa v osudný večer vybral na tréning do telocvične, ako zvyčajne. Po skončení tréningu si ešte zostal zakopať s kamarátmi. Náhle sa začal sťažovať na bolesti nôh a brucha, dostal kŕče. Ešte predtým, ako upadol do bezvedomia, poprosil kamarátov, aby zavolali jeho mame.

Privolaní zdravotníci okamžite začali s resuscitáciou, ale napokon na následky srdcového kolapsu mladík zomrel. "Nevidel som to, ale mnohí spolužiaci hovorili, že vypil energetický nápoj. V čase, keď sa to stalo, mal v sebe už tri plechovky," hovoril jeden z kamarátov mladého futbalistu pre miestne médiá.

Prečítajte si aj

Švédsky futbalista Kristoffer Olsson.Ďalši kolaps futbalistu: Šokujúce zistenie po náhlej hospitalizácii!

Cifor bol pritom úplne zdravé dieťa, navštevoval siedmy ročník na základnej škole. Plánoval pokračovať v štúdiu na športovej škole. " Cifor bol aktívne, atletické dieťa. Nikdy nevykazoval známky únavy alebo choroby. Nezdalo sa, že by mal nejaké zdravotné ťažkosti, práve naopak," neveriacky konštatoval tréner.

Obrovskej tragédii sa pritom dalo ľahko predísť a mladý život by bol zachránený. Stačilo len dodržiavať nariadenia. V Rumunsku je totiž od začiatku tohto roku prísne zakázané predávať energetické nápoje mladistvým. Porušenie tohto zákona sa stalo pre Cifora Hodorogu osudným.

"Trhá mi srdce, že dieťa tak rýchlo odíde z tohto sveta kvôli ľahostajnosti nás všetkých. S novým zákonom by mali byť kontroly razantnejšie a ľudia predávajúci energetické produkty, cigarety či alkohol mladistvým by mali byť kontrolovaní a pokutovaní. Zdá sa, že u nás obchody predávajú tovar za každú cenu, dokonca aj za život dieťaťa," reagoval starosta Vasile Bors.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články