Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Škriniar sa bude sťahovať, fanúšikovia zúria

PARÍŽ - Škriniara čaká sťahovanie, fanúšikovia zúria.
Milan Škriniar, Kylian Mbappe a hráči PSG oslavujú gól.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Francúzsky PSG po 50 rokoch opustí Park princov, vyhlásil prezident klubu Nasser Al-Khelaifi. Dôvodom je, že mesto Paríž dlhodobo odmieta štadión predať futbalovému klubu. "Vieme, čo chceme. Premárnili sme roky, keď sme čakali aby sme ho kúpili. Už je to za nami. Teraz sa chceme odsťahovať z Parku princov,“ vyhlásil Al-Khelaifi.

Portál 90min.com informoval o tom, že vedenie PSG už hľadá nové alternatívy, kam by sa mohlo presťahovať. Na stole sú minimálne tri možnosti. Prvou je Stade Jean-Bouin s kapacitou 20 000 miest na sedenie, ide o štadión v blízkosti Parku princov. V súčanosti na ňom hráva svoje domáce zápasy ženský tím PSG.

Druhou možnosťou je štadión Stade Sebastien Charlety, ktorý vlastní francúzska vláda. Má tiež kapacitu 20-tisíc miest a hráva na ňom svoje domáce zápasy tím Paris FC. Vedenie PSG má však uvažuje o tom, že na tomto mieste vybuduje nový stánok s kapacitou 75-tisíc miest na sedenie.

Prečítajte si aj

V Nemecku sa rozhodcom stal jeden z divákov (Ilustračné foto).V Anglicku sa bude písať história: Vo futbale sa chystá zavedenie revolučnej zmeny!

Treťou variantou je La Defense Arena , kde hrá svoje domáce zápasy rugbyový tím Racing 92. Možnosťou je vybudovať aj úplne nový štadión.

Milana Škriniara tak čaká v budúcnosti sťahovanie, no nepáči sa to priaznivcom z tvrdého jadra PSG. Informuje o tom RMC Sport. "Veľké znepokojenie" v ich radoch vyvolalo vyhlásenie Al-Khelaiffiho ohľadom sťahovania z Parku princov.

Túto citlivú otázku považujú za prioritu a pozorne sledujú všetky kroky v tejto záležitosti. Nemajú v úmysle opustiť svoj historický štadión a sťahovať sa inde.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: RMC Sport, 90min.com

Diskusia

Podobné články