Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V Anglicku sa bude písať história: Vo futbale sa chystá zavedenie revolučnej zmeny!

LONDÝN - Vo futbale sa chystá zavedenie revolučnej zmeny.
V Nemecku sa rozhodcom stal jeden z divákov (Ilustračné foto).
Zdroj: Freepik.com
Zdieľajte:

Okrem žltých a červených kariet by sa totiž už čoskoro mohli začať používať aj modré karty. Prevratnú novinku plánujú počas leta vyskúšať v Anglicku, konkrétne v zápasoch Pohára FA. Informoval o tom denník Daily Telegraph.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) na túto informáciu zareagovala rezervovaným spôsobom. "K tejto téme sa treba stavať zodpovedne. Akékoľvek pokusy, ak sa zavedú, by sa mali obmedziť na testovanie na nižších úrovniach,“ oznámila FIFA na sociálnej sieti X.

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo to schytal od fanúšiko Al-Nassr.VIDEO Cristiano Ronaldo ponížil fanúšikov Al Hilalu: Klubovým šálom sa utrel pod trenírkami a hodil im ho späť

Udelenie modrej karty pre hráča znamená, že bude musieť opustiť ihrisko na 10 minút. Dostať by ju mohol za zákrok, pri ktorom zjavne nemal snahu zasiahnuť loptu, prípadne za diskutovanie s rozhodcom. Pokiaľ by sa hriešnik opäť previnil proti pravidlám a inkasoval by ďalšiu modrú kartu, prípadne by k prvej modrej karte dostal žltú a naopak, nasledovalo by vylúčenie do konca stretnutia.

Otestovanie novinky by mala schváliť Rada medzinárodnej futbalovej asociácie (IFAB).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články