Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Žilina nepríjemný nátlak neustála: Nemali sme pocit, že je pripravený na veľký prestup

ŽILINA - Ghanský futbalista Henry Addo bude vo svojej kariére pokračovať v Izraeli.
Ghanský futbalista Henry Addo počas tréningu MŠK Žilina.
Ghanský futbalista Henry Addo počas tréningu MŠK Žilina. Zdroj: TASR - Daniel Stehlík
Zdieľajte:

Dvadsaťročný útočník prestúpil z MŠK Žilina do tímu tamojšieho prvoligistu Maccabi Tel Aviv FC. Účastník Niké ligy o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Addo pôsobil pod Dubňom od jesene 2021. Počas tohto obdobia ho sužovali viaceré zdravotné problémy. Cez projekt "B+U19" sa prepracoval A-tímu. Za žltozelených odohral 28 súťažných stretnutí s bilanciou 7 gólov a 4 asistencie.

Žilinčania sa na základe požiadavky samotného hráča, ktorý spolu so svojím agentom trval na odchode, rozhodli talentovaného útočníka napokon uvoľniť.

Prečítajte si aj

Lavička (Ilustračné foto).FOTO Konkrétny a zaujímavý návrh: Český klub sa rozlúčil s dvojicou Slovákov

Nepríjemný nátlak hráča a agenta

"Išlo o nepríjemný nátlak hráča a jeho agenta, čo vyznelo veľmi neprofesionálne voči nášmu klubu. Vždy hľadíme na dobro a možný progres hráča, pravidelne sme s Henrym komunikovali o jeho prínose a pozícii v mužstve. Nemali sme ešte ten pocit, že je pripravený na veľký prestup, keďže toho u nás veľa neodohral,” uviedol športový manažér Karol Belaník.

"Na druhú stranu, týmto vôbec nechceme znevažovať izraelský klub, s ktorým prebehli rokovania veľmi korektne a na vysokej profesionálnej úrovni. Klub bude vždy viac ako hráč, sme teda sklamaní z prístupu Henryho Adda a nie sme stotožnení s týmto prestupom. Mať tu však hráča, ktorý nebude koncentrovaný, keď mu neumožníte odísť, je kontraproduktívne. Preto sme napokon súhlasili s prestupom," skonštatoval Belaník.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články