Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V boji o MS a ME sme sa s nimi nikdy nestretli: Slovenskí sokoli narazia na tím okolo hviezdneho kanoniera

BRATISLAVA - Súperom slovenskej futbalovej reprezentácie v druhom prípravnom zápase v marcovom asociačnom termíne bude 26. marca 2024 reprezentácia Nórska.
Tréner Francesco Calzona.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
Zdieľajte:

Výkop stretnutia na Ullevaal Stadion v Osle je stanovený na 18.00 h. Tri dni predtým privíta mužstvo trénera Francesca Calzonu v Bratislave na Národnom futbalovom štadióne výber Rakúska. Informoval o tom oficiálny portál futbalsfz.sk.

Slovensko odohralo so severanmi doteraz štyri vzájomné zápasy s bilanciou jedno víťazstvo a tri prehry, so skóre 5:1 v prospech Nórov. Dejiskom marcového zápasu bude opäť domovský stánok nórskej reprezentácie - Ullevaal Stadion v Osle.

Prečítajte si aj

Jaba Kankava, Kyriakos Savvidis, Guram Kašia, strelec gólu Juraj Kucka, Kenan Bajrič a Kevin Wimmer oslavujú gól SlovanaSústredenie v Katare a derby s českým gigantom: Slovan si v príprave zmeria sily so zvučnými súpermi!

Doteraz jediné víťazstvo slovenského výberu sa viaže k reprezentačnej rozlúčke bývalého obrancu Jána Ďuricu v novembri 2017. Slováci na Štadióne Antona Malatinského v Trnave zdolali Nórov gólom stredopoliara Stanislava Lobotku 1:0. Naposledy sa súperi stretli na Ullevaal Stadion pred dvoma rokmi. V prvom zápase kalendárneho roka 2022 zvíťazili domáci nad tímom pod vedením Štefana Tarkoviča 2:0 po presných zásahoch Erlinga Haalanda a Martina Ödegaarda.

Aj piaty vzájomný duel Slovákov s Nórmi bude mať prípravný charakter, zaujímavosťou je, že Nórsko nebolo nikdy súperom Slovenska v kvalifikáciách o postup na ME alebo MS.

Vzájomné zápasy Slovenska s Nórskom:

Nórsko - SLOVENSKO 2:0 (25. mája 2000/Oslo)
SLOVENSKO - Nórsko 0:1 (3. marca 2010/Žilina
Slovensko - Nórsko 1:0 (14. novembra 2017/Trnava)
Nórsko - Slovensko 2:0 (25. marca 2022/Oslo)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články