Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Sústredenie v Katare a derby s českým gigantom: Slovan si v príprave zmeria sily so zvučnými súpermi!

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava si počas zimnej prípravy zmerajú sily s viacerými zvučnými tímami vrátane Slavie Praha či katarského mužstva Al-Rayyan.
Jaba Kankava, Kyriakos Savvidis, Guram Kašia, strelec gólu Juraj Kucka, Kenan Bajrič a Kevin Wimmer oslavujú gól Slovana
Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Slovanisti odštartujú spoločnú prípravu na jarnú časť kondičnými testami 10. januára a v sobotu 20. januára zamieria na desaťdňové sústredenie do Kataru, počas ktorého odohrajú tri prípravné zápasy. Informovala o tom oficiálna stránka "belasých."

Podľa asistenta trénera Borisa Kitku bude prvá časť prípravy zameraná na rozvoj vytrvalostných a silových parametrov. "Hráči podstúpia silovo-vytrvalostné testovanie. Výsledky zohľadníme pri plánovaní individuálnej záťaže i ako informáciu, kde sa hráči nachádzajú," uviedol Kitka.

Zápasy v Katare odštartujú prvým súbojom 26. januára, keď bude ich súperom štvrtý tím katarskej Stars League, v ktorého kádri figurujú Rodrigo či Thiago Mendes. Druhým súperom Slovana bude Al-Wakrah SC, tretí súper je v riešení. Generálkou na štart jarnej časti Niké ligy v Žiline bude súboj v Prahe s domácou Slaviou.

Prečítajte si aj

Milan Škriniar (vľavo) a gólové oslavy futbalistov PSG.Dočkáme sa na EURO svojho kapitána? PSG informuje o ďalšom postupe zraneného Škriniara!

"Stretneme sa s veľmi kvalitným a silným súperom. Bude to päť dní pred jarnou premiérou v Žiline. Cykly, ktoré v príprave máme, chceme spojiť tak, aby sme boli dobre pripravení na prvý jarný zápas. V prípade zmien v kádri bude dôležité, aby sa noví hráči etablovali, zohrali s mužstvom a pri príchode boli čo najlepšie pripravení. Pokiaľ je totiž mužstvo dobre fyzicky pripravené, môžete sa rýchlejšie venovať špecifickejším veciam, ako je štýl hry či veci vyplývajúce z herného systému a jednotlivých pozícií," poznamenal Kitka.

Plán prípravných zápasov ŠK Slovan Bratislava pred jarnou časťou Niké ligy:

Piatok, 26. januára: Al-Rayyan SC – ŠK Slovan /sústredenie v Katare/

Pondelok, 29. januára: Al-Wakrah SC – ŠK Slovan /sústredenie v Katare + v štádiu je ďalší zápas v Katare

Nedeľa, 4. februára: Slavia Praha – ŠK Slovan

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články