Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dúbravka sa teší na poriadny záprah aj Ligu majstrov: Dúfam, že Newcastle v januári neprivedie niekoho nového

NEWCASTLE - Martin Dúbravka sa teší na obrovský zápasový záprah aj Ligu majstrov. Dúfam, že Newcastle v januári neprivedie nového brankára, dodáva.
Martin Dúbravka vychytal triumf Newcastle.
Zdroj: TASR/AP - Dave Thompson
Zdieľajte:

Jednotka Newcastle United Nick Pope si vykĺbil rameno v zápase proti Manchesteru United. V závere ho musel vystriedať Martin Dúbravka. Pope mal podobné zranenie už v minulosti, musel na operáciu a vynechal päť mesiacov. Teraz sa predpokladá štvormesačná absencia.

Tréner "strák" Eddie Howe vyjadril plnú dôveru Martinovi Dúbravkovi, ktorý nedávno oslávil so slovenskou reprezentáciou postup na EURO 2024. Po zranení Popea sa dostáva do pozície jednotky Newcastle United.

"Áno, je to tak. Uvidíme, akým spôsobom sa to neskôr celé vyrieši. Teraz mám síce veľkú šancu chytať a ukázať sa, ale len čo sa dá Nick dokopy, pôjde do bránky on. To je každému jasné. Z druhej strany, už som bol v rôznych situáciách," hovoril skúsený gólman pre Denník Šport.

"Aj v takej, že som si naozaj myslel, že sa na mojej pozícii v klube nemôže nič zmeniť a práve vtedy prišiel do Newcastlu Nick Pope. Už ma teda nič neprekvapí, určite ani to, ak by klub v januári priviedol niekoho nového. Aj keď dúfam, že to tak nebude," zaželal si.

Britské médiá už špekulujú o tom, akého brankára privedie vedenie Newcastle v januári. Spomínajú sa Aaron Ramsdale či David de Gea, ktorý je po konci v Manchesteri United stále voľným hráčom.

"A bude toho zrejme ešte viac. Čo sa týka prvého menovaného, médiá na Ostrovoch tlačia takýmto spôsobom anglických brankárov do klubov, ktoré hrajú zaujímavé súťaže a majú určitý kredit. Ramsdale pôsobil už aj pod Eddiem Howom, aj to je faktor, ktorý treba brať do úvahy. Ale ja to teraz nechcem riešiť. Verím, že minimálne do januára budem chytať a čo bude potom, to momentálne nemôžem ovplyvniť," reagoval Dúbravka.

Prečítajte si aj

Martin Dúbravka vychytal triumf Newcastle.VIDEO De Gea do Newcastle? Tréner strák prehovoril o budúcnosti a kvalitách Dúbravku

Newcastle sužujú zranenia a pred sebou má poriadne nahustený program. Čaká na nich sedem zápasov v priebehu 20 dní. To je poriadna nálož a vyzerá to tak, že Martin Dúbravka si poriadne zachytá. Po dlhšej zápasovej absencii na klubovej úrovni sa toho nevie dočkať.

"Som rád, že budem mať podstatne viac zápasov ako za uplynulých šesť mesiacov. Myslím si, že som pripravený. Nič som nenechával na náhodu, nepoľavoval som v príprave a verím, že teraz to zužitkujem. Zároveň sa na to veľmi teším," netají svoju radosť Dúbravka.

Dúbravka si pravdepodobne zachytá aj v kľúčovom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov. Newcastle v záverečnom kole privíta na domácom ihrisku AC Miláno a potrebuje nevyhnutne vyhrať. Zároveň sa musí spoľahnúť na to, že PSG nevyhrá v Dortmunde.

"Dúfam, že dostanem šancu, bolo by to skvelé. Už je to naozaj dlhý čas… V každom klube som hrával potom aspoň predkolá, ale nie hlavnú súťaž. Aj preto som sa už dávnejšie vyjadril, že s Newcastlom si to chcem vyskúšať a teraz sa mi to azda konečne podarí. Bude to určite skvelý zážitok. Verím, že s úspešným koncom a Ligu majstrov budeme hrať aj na jar. V takom prípade by to pre mňa nemuselo byť iba o jednom zápase. Samozrejme, vieme, čo preto musíme urobiť a na koho sa okrem toho musíme spoľahnúť," pripomína Dúbravka.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Denník Šport

Diskusia

Podobné články