Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO De Gea do Newcastle? Tréner strák prehovoril o budúcnosti a kvalitách Dúbravku

NEWCASTLE - Zranenie brankárskej jednotky Nicka Popea ponúka príležitosť slovenskému futbalovému reprezentantovi Martinovi Dúbravkovi, aby sa uchytil medzi žrďami Newcastlu United.
Martin Dúbravka vychytal triumf Newcastle.
Zdroj: TASR/AP - Dave Thompson
Zdieľajte:

Tréner anglického tímu Eddie Howe sa o Dúbravkovi vyjadril pochvalne a označil ho za kvalitnú náhradu.

Pope si vykĺbil rameno v sobotňajšom zápase Premier League proti Manchestru United a na záverečných päť minút ho musel nahradiť Dúbravka. Pope mal identický problém už počas pôsobenia v Burnley, vtedy sa v bráne neobjavil päť mesiacov, teraz ho čaká operácia a po nej pravdepodobne štvormesačná absencia. Pope odchytal v prebiehajúcej sezóne Premier League 14 duelov a vychytal ako jediný brankár šesťkrát nulu.

Prečítajte si aj

Zranený brankár Newcastlu Nick Pope odchádza z ihriska.VIDEO Dúbravka stojí pred veľkou príležitosťou: Jeho kolegu v Newcastle vyradil identický problém ako v minulosti

Nemá pochybnosti, že sa mu bude dariť

"Martinovi naplno dôverujeme. Vždy som ho považoval za kvalitného brankára. Na svojom poste patrí medzi špičku. Má výborné reflexy, dokáže si často poradiť s nepríjemnými strelami. Jeho výhodou je, že je silný v hre nohou a nerobí mu problémy rozohrávka. Nemám pochybnosti o tom, že sa mu bude dariť," povedal Howe pred štvrtkovým zápasom na pôde Evertonu.

De Gea do Newcastle?

V ňom by mal Dúbravka nastúpiť v základe v zápase Premier League prvýkrát po vyše polroku. Naposledy si zahral 28. mája proti Chelsea (1:1). V súvislosti so zranením Popea spomínali anglické médiá záujem Newcastlu o Davida de Geu, ktorý je po odchode z Manchestru United bez klubovej príslušnosti. Španielsky brankár však podľa Howea "straky" neposilní a v klube sa spoliehajú na súčasný brankársky materiál. Ten okrem Dúbravku tvoria Loris Karius a Mark Gillespie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články