Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dočkáme sa raritnej udalosti? Zo slovenskej skupiny môže na EURO postúpiť až pätica zo šiestich tímov!

BRATISLAVA - V priebežnej postupovej matematike miesteniek z Ligy národov UEFA, z ktorej vzídu po play off poslední traja účastníci futbalových ME 2024, sa rysuje aj raritná, no menej pravdepodobná možnosť.
Reprezentácie Bosny a Hercegoviny a Slovenska.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
Zdieľajte:

Na EURO by mohlo postúpiť až päť tímov zo šesťčlennej kvalifikačnej J-skupiny, z ktorej sa už kvalifikovali suverénni Portugalci a v tabuľke druhí Slováci.

Istotu účasti v play off štyroch vetiev majú víťazi skupín v Lige národov. Ak sa už na záverečný turnaj do Nemecka kvalifikovali, nahradí ich ďalší najlepšie umiestnený tím vo svojej divízii. Spomedzi tímov A-vetvy na základe priebežnej matematiky postúpia do play off Poliaci, v "béčku" Izrael, Bosna a Hercegovina a Fínsko. Gruzínsko, Grécko, Luxembursko budú zástupcami C-vetvy. Do B-vetvy by mohol postúpiť aj Island za predpokladu, že Ukrajina zoberie vo vzájomnom súboji priamu miestenku Taliansku. Islanďania by dokonca mohli hrať aj v A-vetve play off.

Prečítajte si aj

Lavička (Ilustračné foto).VIDEO Po ďalšom zlyhaní v boji o MS chcú vymeniť trénera, ale...: Bývalý piaty tím sveta čelí kurióznej situácii

Ak postúpia z divízií A až C menej ako štyri tímy z jednej divízie, prvé voľné miesto by pripadlo najlepšie umiestnenému víťazovi "déčka" – Estónsku. Táto možnosť je reálna za predpokladu, že aspoň jeden z dvojice Taliansko a Česko postúpi priamo. Taliani nesmú prehrať na Ukrajine a Česi potrebujú uhrať bod s Moldavskom.

Kniha Kylian Mbappé vydavatelstvo Motýľ.

Zaujímavosťou je, že ak by Slováci skončili tretí za Luxemburskom, tak by nemali šancu na postup cez LN, pričom Island i Bosna ju majú.

Žreb play off sa uskutoční vo štvrtok 23. novembra vo švajčiarskom Nyone. Jednotlivé súboje play off sú na programe 21.-26. marca 2024.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články